Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tomáš Drucker
Premiér Robert Fico uvádza do úradu Tomáša Druckera | Foto: SITA / Ľudovít Vaniher
29. marca 2016 16:08 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Minister Tomáš Drucker nastúpil do úradu

Možné personálne zmeny pripustil minister na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. K tejto téme sa minister vyjadrí bližšie v stredu po rokovaní vlády.

Nový minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker nastúpil v utorok do úradu. Stalo sa tak za účasti premiéra SR Roberta Fica. Ako uviedol šéf rezortu pred novinármi, na stretnutí s predsedom vlády diskutovali o programovom vyhlásení vlády a ďalších krokoch.

K otázke navyšovania platov sestier a zdravotníckych pracovníkov sa však minister nechcel priamo vyjadrovať. Upozornil, že sa potrebuje oboznámiť s danou problematikou.

Drucker avizoval, že má naplánované stretnutia so všetkými stavovskými organizáciami a odborovými združeniami sestier. „V priebehu tohto a budúceho týždňa sa chcem so všetkými stretnúť a vypočuť si ich, aby som mohol v rámci diskusie skvalitniť programové vyhlásenie vlády,“ reagoval minister.

Drucker tiež informoval novinárov, že si nechal pripraviť podklady aj k projektu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB), ktorá sa má realizovať ako PPP projekt. „Potrebujem sa oboznámiť s celým procesom a rozhodnem sa ako ďalej,“ povedal.

Prioritou šéfa rezortu je zmena systémových prvkov, ale ako dodal, tou prvoradou je prinavrátenie dôvery občanov v to, že „sú tu ľudia, ktorí to myslia vážne“.

Pažinková možno skončí

Jednou z programových priorít novej vlády je posilnenie postavenia opozície vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) a v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Drucker sa podľa jeho slov stretol so súčasným riaditeľom VšZP Miroslavom Vaďurom, pričom diskutovali na jednotlivé témy a má mu pripraviť kompletné podklady. „Pre mňa je dôležité, aby sme nehľadali politické nominácie, ale odborné, to znamená, že aj mojou ambíciou je, aby sme priniesli ľudí, ktorí pôsobia v rezorte,“ konštatoval Drucker.

Možné personálne zmeny pripustil minister na úrade pre dohľad. „Čo sa týka úradu pre dohľad, určite to asi nebude človek mimo rezort, mal by to byť človek, čo pozná problematiku zdravotníctva,“ ozrejmil minister.

Na otázku, či vymení doterajšiu šéfku ÚDZS Moniku Pažinkovú, však neodpovedal priamo. „Diskutoval som aj s pani predsedníčkou a dohodli sme sa na nejakom riešení, budem o ňom informovať pravdepodobne v stredu po vláde,“ spresnil Drucker.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X