Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruky_umyvanie 1.jpg
Foto: Pixabay.com
21. augusta 2018 9:53 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Zvolenská nemocnica vytvorila systém ochrany pred nozokomiálnymi nákazami

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, vytvorila nový systém ochrany pred nozokomiálnymi nákazami. Podľa tlačovej správy nemocnice proti nim aktívne prijímajú konkrétne opatrenia.

„Nemocnica Zvolen sa venuje rozsiahlemu projektu zavedenia hygienicko-epidemiologického režimu. Jeho súčasťou je vybavenie oddelení účinnou dezinfekciou, bezdotykovými dávkovačmi a zásobníkmi dezinfekčných roztokov a mydla a jednorazovými prostriedkami osobnej hygieny,“ uviedla vedúca oddelenia klinickej mikrobiológie Jana Krokošová.

Rýchla akcia aj prevencia

Všetky zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL na základe skúseností spoločne hľadajú štandardné postupy na prevenciu a boj s infekciami a používajú aj systém urgentného hlásenia. Ten podľa Krokošovej zabezpečuje nemocniciam možnosť prijatia protiepidemických opatrení ihneď pri preukázaní výskytu nebezpečného patogénu.

Podľa riaditeľa nemocnice Jána Belanského na základe výsledkov pravidelných kontrol tiež pravidelne aktualizujú harmonogram dezinfekcie oddelení účinnými prostriedkami, organizujú semináre a vzdelávacie aktivity pre zdravotníckych pracovníkov s cieľom upozorniť ich na nevyhnutnosť dodržiavania nastavených hygienických opatrení.

Hravé učenie

Nemocnica sa zapája aj do verejnej osvety. Od roku 2009 sa podieľa na kampani WHO „Save Lives: Clean Your Hands“ (Umývaj si ruky – zachrániš život).

Správna prax hygieny rúk je inšpiráciou edukatívneho projektu Minko Špinko. Deťom, ale aj širokej verejnosti je názorne, prostredníctvom rozprávky, kde ústrednou postavou je Minko Špinko, vysvetlený správny postup umývania rúk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X