Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dialýza
SITA / Nina Bednáriková
28. decembra 2015 13:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

ŽSK zrušil obstarávanie na nákup dialýzy pre polikliniku

Jediný uchádzač v súťaži ponúkol o takmer 64 percent vyššiu cenu na zariadenia, ako bola predpokladaná hodnota zákazky

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zrušil verejné obstarávanie na nákup dialýzy pre Oravskú polikliniku v Námestove. „Do súťaže o prístrojové vybavenie dialýzy sa prihlásil len jediný záujemca, ktorý ponúkol neprimerane vysokú cenu, a preto komisia rozhodla, že zákazka sa ruší,“ informoval župných poslancov za okres Námestovo predseda samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Súťaž rozdelili do troch častí, pričom v prvej časti, ktorá sa týkala nákupu monitorov, lôžok a špeciálneho zdravotného materiálu, bola predpokladaná hodnota zákazky 388 883,42 eur bez DPH. Jediná firma, ktorá sa do tejto časti prihlásila, ponúkla cenu 637 016 eur bez DPH, čo predstavuje navýšenie o 63,8 percenta, potvrdila Blanárova hovorkyňa Lenka Záteková.

Predpokladaná hodnota zákazky bola podľa jej slov zistená odborným prieskumom trhu, ktorý spracovala Oravská poliklinika v Námestove.

„Naším cieľom je dostať dialýzu späť do Námestova, aby pacienti nemuseli za svojou liečbou dochádzať. No najskôr sme podľa zákona povinní uskutočniť verejné obstarávanie,“ priblížil predseda ŽSK. Zdôraznil, že v rámci zákazky bolo dôležité nastaviť správne odborné parametre. Súťaž rozdelili do troch častí, aby sa vytvoril väčší priestor pre záujemcov.

Podľa riaditeľky odboru verejného obstarávania ŽSK Ivany Žurekovej nie je možné zdôvodniť, prečo by mala župa tak nevýhodnú ponuku prijať. „Podklady k obstarávaniu si vyžiadalo šesť záujemcov a nakoniec sa na časť zákazky prístrojového vybavenia prihlásila len jedna firma a finančné podmienky, ktoré nastavila, sú o viac ako 60 percent vyššie, ako je bežné na trhu,“ dodala.

ŽSK vypíše nové výberové konanie. O prinavrátenie dialýzy do Námestova žiadali aj obyvatelia regiónu, ktorí pre tento účel podpisovali aj petíciu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X