Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FN Trnava
Foto: SITA / Ivan Kopčáni
9. marca 2018 14:20 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Zrušili zákazy návštev vo viacerých nemocniciach v Trnavskom kraji

Počet prípadov akútnych respiračných ochorení a chrípky už druhý týždeň za sebou klesol

Počet prípadov akútnych respiračných ochorení a chrípky v Trnavskom kraji už druhý týždeň za sebou klesol. V tomto týždni v kraji zaznamenali 8 707 akútnych respiračných ochorení, čo je pokles o 27,6 percenta, a 1 435 prípadov chrípky, čo je pokles o takmer 43 percent v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v tejto súvislosti zrušili zákazy návštev v nemocniciach a zariadeniach sociálnej starostlivosti v okresoch Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec a Piešťany.

V Skalici a Senici zákaz trvá

Zákaz naďalej trvá v okresoch Skalica a Senica.

Spomedzi okresov bola najvyššia chorobnosť zaznamenaná v okrese Skalica, z hľadiska veku bolo najviac chorých medzi deťmi do päť rokov. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení mala 2,1 percenta ochorení komplikovaný priebeh, najčastejšie zápalom prínosových dutín. Podľa intenzity je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni sporadického výskytu.

V tomto týždni bolo v Trnavskom kraji zatvorených pre chrípku päť materských škôl, základné a stredné školy mali jarné prázdniny.

Agentúru SITA o tom informovala Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X