Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém by sa mal aktualizovať

Stetoskop
Foto: FreeImages.com

Podľa zoznamu budú poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti kódovať zdravotné výkony v súlade s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou pri ukončení hospitalizácie pacienta.

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje opatrenie, ktorým sa ustanovuje zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín.

Ako sa píše v predbežnej informácii, základným cieľom návrhu opatrenia je ustanoviť zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín, podľa ktorého budú poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti kódovať zdravotné výkony v súlade s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou pri ukončení hospitalizácie pacienta.

„V dôsledku správneho nastavenia fungovania a vykazovania poskytnutej ústavnej zdravotnej starostlivosti okrem špecializačného odboru psychiatria, je v rámci každoročnej aktualizácie potrebné upraviť zoznam zdravotných výkonov potrebných v systéme diagnosticko-terapeutických skupín, so zohľadnením požiadaviek odborností v jednotlivých špecializačných odboroch,“ uviedlo ministerstvo.

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy právneho predpisu formou zasielania podnetov, či návrhov v rámci vecného zamerania do konca októbra.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 16. októbra 2017 14:00

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...