Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stetoskop
Foto: FreeImages.com
16. októbra 2017 14:00 Zdravotníctvo od SITASITA

Zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém by sa mal aktualizovať

Podľa zoznamu budú poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti kódovať zdravotné výkony v súlade s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou pri ukončení hospitalizácie pacienta.

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje opatrenie, ktorým sa ustanovuje zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín.

Ako sa píše v predbežnej informácii, základným cieľom návrhu opatrenia je ustanoviť zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín, podľa ktorého budú poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti kódovať zdravotné výkony v súlade s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou pri ukončení hospitalizácie pacienta.

„V dôsledku správneho nastavenia fungovania a vykazovania poskytnutej ústavnej zdravotnej starostlivosti okrem špecializačného odboru psychiatria, je v rámci každoročnej aktualizácie potrebné upraviť zoznam zdravotných výkonov potrebných v systéme diagnosticko-terapeutických skupín, so zohľadnením požiadaviek odborností v jednotlivých špecializačných odboroch,“ uviedlo ministerstvo.

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy právneho predpisu formou zasielania podnetov, či návrhov v rámci vecného zamerania do konca októbra.

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X