Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žilinský kraj rozdelil desaťtisíce eur na modernizáciu nemocníc

Eura_ruka
Foto: FreeImages.com

Žilinský samosprávny kraj rozdelil desaťtisíce eur na modernizáciu svojich nemocníc, sociálnych domovov či kultúrnych inštitúcií. Nemocnica v Liptovskom Mikuláši nakúpi za 22-tisíc eur alarm merania teplôt mrazničiek na plazmu a jedenásť špeciálnych monitorov vitálnych funkcií, ktoré sú vybavené centrálnou monitorovacou jednotkou.

Ako ďalej agentúru SITA informovala riaditeľka odboru zdravotníctva krajskej samosprávy Anna Majbíková, Kysucká nemocnica v Čadci dostala vďaka úprave rozpočtu 30-tisíc eur na nákup prístrojov pre chirurgické operačné sály.

Dotácie dostane aj centrum sociálnych služieb Orava v Tvrdošíne, ktoré zrekonštruuje za 15-tisíc eur hygienické zariadenia.  Ďalšími prijímateľmi dotácií budú Krajské kultúrne stredisko v Žiline, Turčianska knižnica v Martine a Turčianska galéria v Martine.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. novembra 2015 16:49Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...