Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dieta
Foto: FreeImages.com
15. júla 2016 9:49 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V žilinskom stacionári ošetrili deti so zažívacími problémami

Počas prvých dvoch prázdninových týždňov vyšetrili v príjmovej ambulancii detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline 200 detí, 45 z nich absolvovalo krátkodobý pobyt v pediatrickom stacionári detského oddelenia. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

„Dôvodom krátkodobej hospitalizácie boli problémy detí so zažívacím traktom, ktoré sa prejavovali zvracaním, hnačkami, bolesťami hlavy a teplotami,“ spresnila Magdaléna Padalová z pediatrického stacionára.

Prichádzajú tam deti od praktických lekárov a pediatrov slúžiacich lekársku službu prvej pomoci.

Cieľom je kratšia hospitalizácia

„Detský stacionár vznikol v súlade s myšlienkou, že dieťa má byť hospitalizované len vtedy, ak mu nemôže byť poskytnutá medicínska a ošetrovateľská starostlivosť ambulantne. Naším cieľom je čo najkratší pobyt dieťaťa v zdravotníckom zariadení. Samozrejmosťou je možnosť pobytu rodiča s dieťaťom v stacionári,“ priblížil primár pediatrického oddelenia žilinskej nemocnice Juraj Kováčik.

Podľa ďalšieho vývoja zdravotného stavu sú deti zo stacionára buď prepustené do starostlivosti praktického pediatra, alebo sú hospitalizované.

Za dvanásť rokov existencie ošetrili v pediatrickom stacionári viac ako 114 tisíc detí. Za posledných päť rokov ich ošetrili každý rok viac ako šesť tisíc.

Do stacionára detského oddelenia sú prijímané stavy, ktoré vyžadujú krátkodobú rehydratačnú liečbu, najmä gastroenteritídy s ľahkou dehydratáciou, deti s akútnymi respiračnými, febrilnými ochoreniami, ale i deti vyžadujúce liečbu ľahších foriem alergických reakcií, dodala Jurčiová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X