Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Žilina
Foto: SITA / Milo Fabian
28. apríla 2016 15:26 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V žilinskej nemocnici pribudnú ďalšie zrekonštruované priestory

Automobilka Kia prostredníctvom svojej nadácie podporí obnovu nemocnice sumou 350-tisíc eur

Pacienti Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa môžu tešiť na zrekonštruované priestory pediatrického pavilónu a vybudovanie nových ambulancií urologického oddelenia.

Automobilka Kia prostredníctvom svojej nadácie podporí obnovu nemocnice sumou 350-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informoval Jozef Blahušiak, koordinátor filantropie Nadácie Kia Motors Slovakia.

Od mája je naplánovaná rekonštrukcia obvodového plášťa budovy pediatrického pavilónu. V tejto fáze prestavby upravia vstup do budovy ako aj schodisko a ukončia výmenu okien v celom objekte.

Rozhodujúcimi kritériami pri výbere oddelení bol podľa Blahušiaka ekonomický i liečebný faktor. Pre najmenšie deti bude nadácia renovovať izby, ktoré pacientom počas liečby poskytnú väčšie súkromie. Práce sa dotknú aj zelene.

„Obnovenie parku v átriu vítame z viacerých aspektov. Pre pacientov je v tomto prípade dôležitý i estetický aspekt – upravený park pôsobí pozitívnejšie. Keď prídu na návštevu rodičia a budú priaznivé klimatické podmienky, môžu tam stráviť čas návštev. Bude to pozitívne vplývať na liečebný a diagnostický proces,“ vysvetlil Juraj Kováčik, primár pediatrie.

V tomto roku sa rekonštrukčné práce dotknú aj urologického oddelenia. Nadácia zrenovuje prepojovaciu chodbu medzi operačným traktom a príjmovou ambulanciou. Zároveň bude urologické oddelenie doplnené o nové ambulancie, čakárne a šatne pre pacientov, sociálne zariadenia a sesterskú miestnosť.

„Rekonštrukciou prízemia urologického oddelenia vzniknú tri samostatné miestnosti pre ambulantnú starostlivosť. Skvalitní sa konziliárna starostlivosť, zlepší sa prvý kontakt pacienta s prostredím, ktorý bude prijatý plánovane alebo akútne. Taktiež sa zvýši hygienický štandard v celom urologickom pavilóne,“ povedal Roman Mráz, zástupca primára urologického oddelenia.

Nemocnica získala od nadácie podporu aj v minulom roku. Za 368-tisíc eur zrekonštruovali detskú ortopédiu, oftalmológiu, otorinolaryngológiu a liečebne dlhodobo chorých. „Časť finančných prostriedkov nemocnica použila aj na nákup polohovateľných postelí a ďalšieho potrebného vybavenia izieb pre detských pacientov,“ doplnil Ivan Mačuga, riaditeľ žilinskej nemocnice.

Ročne pediatrické oddelenie prijme viac ako 2 400 pacientov. „Balkóny sú prestavané tak, aby v prípade priaznivého počasia na nich mohli pacienti tráviť čas. Výmenou okien sa zvýšil tepelný komfort a môže sa bez problémov vetrať. Spätná väzba je pozitívna najmä od pacientov a rodičov, ktorí nás navštevujú opakovane. Zlepšilo sa aj pracovné prostredie, čo oceňuje i personál,“ dodala Anna Löwingerová, vedúca sestra na pediatrickom oddelení.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X