Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Žilina
Foto: SITA / Milo Fabian
20. júla 2016 10:04 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

V žilinskej nemocnici ostane pracovať 20 % praxujúcich

Povinnú odbornú prax absolvuje každoročne počas letných mesiacov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline takmer dvesto vysokoškolákov študujúcich medicínu a ostatné zdravotnícke odbory. Po ukončení štúdia sa takmer 20 percent z nich v nemocnici aj zamestná.

Žilinská nemocnica poskytuje odbornú prax na 16 oddeleniach. Zo strany medikov je záujem o chirurgické a interné oddelenie, gynekológiu a pôrodníctvo i pediatriu.

V odbore ošetrovateľstvo je záujem predovšetkým o chirurgiu a vnútorné lekárstvo, ale aj o liečebňu pre dlhodobo chorých.

Odbornú prax absolvujú aj budúci zdravotnícki laboranti, fyzioterapeuti, záchranári a budúce pôrodné asistentky. „Do 30. júna si podalo žiadosť 150 študentov študujúcich na Slovensku a v susednej Českej republike. O odbornú prax prejavili záujem aj študenti z iných krajín Európskej únie,“ doplnila Andrea Holá z referátu vzdelávania.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline poskytuje výkon odbornej praxe študentom počas celého akademického roka buď na základe zmlúv s jednotlivými fakultami, alebo na základe predložených zmlúv uzatvorených medzi nemocnicou a vzdelávacími ustanovizňami priamo na meno študenta.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X