Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kresla_zilina.jpg
Foto: FNsP Žilina
20. júna 2018 15:05 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Žilinská nemocnica získala polohovacie kreslá pre onkológiu

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo vďaka grantu spoločnosti Novartis päť nových elektricky polohovateľných kresiel.

Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková, za takmer 10-tisíc eur na oddelení vymenili pôvodné sedadlá, ktoré nebolo možné dať do polohy ležmo, boli rokmi opotrebované a nepohodlné.

„Onkologickí pacienti, ktorí k nám prídu na ambulantnú chemoterapiu, majú vďaka moderným kreslám omnoho väčší komfort, môžu si ich polohovať do polohy ležmo, v sede a tiež zdvihnúť nohy,“ uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

K dispozícii je lepší priestor na položenie ruky, do ktorej im tečie infúzia a v rámci sedadiel sú aj infúzne stojany, ktoré zase pomáhajú našim sestričkám. Sú výškovo nastaviteľné, manipulácia je tak jednoduchšia a rýchlejšia.

Pohodlie je potrebné

Ambulantnú chemoterapiu denne dostáva približne 40 až 50 pacientov, pre ktorých je k dispozícii šesť lôžok a 11 kresiel.

Ako doplnila Sudeková, niektoré infúzie trvajú aj šesť či sedem hodín.

„Pohodlie je preto maximálne potrebné. Chemoterapia sama o sebe nie je príjemnou súčasťou života, takže minimum, čo môžeme urobiť, je zabezpečiť pacientom kvalitnú starostlivosť, podporu a príjemné prostredie, v ktorom sa budú cítiť dobre. Postupne chceme vymeniť aj ďalších šesť sedadiel, v pláne máme tiež rekonštrukciu átria či výmenu okien, no na všetko treba financie, takže sme vďační za každú pomoc,“ dodala primárka onkológie.

Na oddelení nedávno pribudlo aj 600-litrové akvárium, ktoré vybudovali zamestnanci vlastnými silami s cieľom spríjemniť pacientom pobyt v nemocnici.

Zilina_akvarium.jpg

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X