Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žilinská nemocnica má naspäť 49 sestier, 80 stále hľadá

Riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina Ivan Mačuga SITA / Martin Hodoň

Do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa dosiaľ vrátilo späť do práce 49 sestier. Nemocnica naďalej eviduje viac ako 80 voľných pracovných miest. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, na tieto pozície môžu byť sestry a pôrodné asistentky, ktoré k 31. januáru 2016 podali výpoveď, prijaté.

Predstavitelia Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek na stredajšie rokovanie s vedením nemocnice v súvislosti s nástupom sestier do práce neprišli. Termín stretnutia vedenie nemocnice stanovilo na základe výzvy združenia.

„Sme otvorení rokovaniu s každou sestrou o jej návrate a pracovných podmienkach osobitne,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Odborové združenie požaduje návrat všetkých sestier a pôrodných asistentiek, čo však už podľa nemocnice v súčasnosti nie je možné. „Nemocnica počas januára a februára prijala 24 nových sestier, aby zachovala zdravotnú starostlivosť o pacienta. Do konca februára a počas marca nastúpia ďalšie nové sestry,“ uzavrela Jurčiová.

Z Martina sestry neodišli

V Univerzitnej nemocnici Martin už stiahlo výpovede aj zvyšných 34 sestier. V decembri tam podalo hromadnú výpoveď 163 sestier a pôrodných asistentiek.

„Všetky sestry stiahli svoje výpovede ešte počas trvania výpovednej doby. Nemocnica počas trvania výpovedí pracovala v nezmenenom režime, chod zariadenia nebol nijako narušený. Pacienti dostávali komplexnú zdravotnú starostlivosť a štrajk sestier v Martine nepocítili,“ uviedla hovorkyňa martinskej univerzitnej nemocnice Katarína Kapustová.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 17. februára 2016 14:54Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...