Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina Ivan Mačuga SITA / Martin Hodoň
17. februára 2016 14:54 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Žilinská nemocnica má naspäť 49 sestier, 80 stále hľadá

Do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa dosiaľ vrátilo späť do práce 49 sestier. Nemocnica naďalej eviduje viac ako 80 voľných pracovných miest. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, na tieto pozície môžu byť sestry a pôrodné asistentky, ktoré k 31. januáru 2016 podali výpoveď, prijaté.

Predstavitelia Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek na stredajšie rokovanie s vedením nemocnice v súvislosti s nástupom sestier do práce neprišli. Termín stretnutia vedenie nemocnice stanovilo na základe výzvy združenia.

„Sme otvorení rokovaniu s každou sestrou o jej návrate a pracovných podmienkach osobitne,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Odborové združenie požaduje návrat všetkých sestier a pôrodných asistentiek, čo však už podľa nemocnice v súčasnosti nie je možné. „Nemocnica počas januára a februára prijala 24 nových sestier, aby zachovala zdravotnú starostlivosť o pacienta. Do konca februára a počas marca nastúpia ďalšie nové sestry,“ uzavrela Jurčiová.

Z Martina sestry neodišli

V Univerzitnej nemocnici Martin už stiahlo výpovede aj zvyšných 34 sestier. V decembri tam podalo hromadnú výpoveď 163 sestier a pôrodných asistentiek.

„Všetky sestry stiahli svoje výpovede ešte počas trvania výpovednej doby. Nemocnica počas trvania výpovedí pracovala v nezmenenom režime, chod zariadenia nebol nijako narušený. Pacienti dostávali komplexnú zdravotnú starostlivosť a štrajk sestier v Martine nepocítili,“ uviedla hovorkyňa martinskej univerzitnej nemocnice Katarína Kapustová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X