Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Žilina
Foto: SITA / Milo Fabian
1. apríla 2016 16:13 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Žilinská nemocnica dostala zo Švajčiarska 70 používaných postelí

V polovici apríla má nemocnica dostať ďalších 30 polohovateľných postelí s matracmi.

Žilinská fakultná nemocnica dostala od švajčiarskeho Rádu Maltézskych rytierov 70 už používaných elektrických polohovateľných postelí a 77 stolíkov. „Ide o nemocničné zariadenia vo veľmi dobrom stave, ktoré aj napriek predchádzajúcemu používaniu vo Švajčiarsku spravidla prevyšujú domáci štandard. Som rád, že sa to podarilo. Postele a stolíky sme rozdelili na oddelenie vnútorného lekárstva, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a liečebňu dlhodobo chorých,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

V polovici apríla má nemocnica dostať ďalších 30 polohovateľných postelí s matracmi.

Nemocničné zariadenia sa žilinskej nemocnici podarilo získať vďaka nadštandardným vzťahom slovenského veľvyslanectva vo švajčiarskom Berne a Rádom Maltézskych rytierov. „Verím, že darované nemocničné zariadenie bude v žilinskej fakultnej nemocnici slúžiť svojmu účelu a pacientom spríjemní liečebný proces a pobyt v nemocnici,“ povedal predseda švajčiarskeho Rádu Maltézskych rytierov Guido Stockli.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X