Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žilinská nemocnica dostala zo Švajčiarska 70 používaných postelí

FNsP Žilina
Foto: SITA / Milo Fabian

V polovici apríla má nemocnica dostať ďalších 30 polohovateľných postelí s matracmi.

Žilinská fakultná nemocnica dostala od švajčiarskeho Rádu Maltézskych rytierov 70 už používaných elektrických polohovateľných postelí a 77 stolíkov. „Ide o nemocničné zariadenia vo veľmi dobrom stave, ktoré aj napriek predchádzajúcemu používaniu vo Švajčiarsku spravidla prevyšujú domáci štandard. Som rád, že sa to podarilo. Postele a stolíky sme rozdelili na oddelenie vnútorného lekárstva, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a liečebňu dlhodobo chorých,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

V polovici apríla má nemocnica dostať ďalších 30 polohovateľných postelí s matracmi.

Nemocničné zariadenia sa žilinskej nemocnici podarilo získať vďaka nadštandardným vzťahom slovenského veľvyslanectva vo švajčiarskom Berne a Rádom Maltézskych rytierov. „Verím, že darované nemocničné zariadenie bude v žilinskej fakultnej nemocnici slúžiť svojmu účelu a pacientom spríjemní liečebný proces a pobyt v nemocnici,“ povedal predseda švajčiarskeho Rádu Maltézskych rytierov Guido Stockli.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 1. apríla 2016 16:13Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...