Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura_list.jpg
Foto: Pixabay.com
17. augusta 2016 11:23 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Zdravotníctvo na budúci rok s navrhovaným rozpočtom 1,36 mld. eur

Najväčšia časť výdavkov pôjde na zdravotnú starostlivosť, navrhuje sa na ňu vyčleniť 1,29 mld. eur. 

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) by malo mať v budúcom roku k dispozícií na svoje výdavky 1,36 mld. eur. Predpokladá to návrh rozpočtu verejnej správy, ktorý zverejnilo ministerstvo financií.

V porovnaní s rozpočtom na tento rok ide o pokles, keďže výdavky pre kapitolu predstavovali 1,49 mld. eur.

Najväčšia časť výdavkov pôjde na zdravotnú starostlivosť, navrhuje sa na ňu vyčleniť 1,29 mld. eur. V tejto sume sú okrem iného zahrnuté aj platby za poistencov štátu, tie však nie sú v návrhu špecifikované. Na dobudovanie a inováciu záchrannej zdravotnej služby by malo ísť 14,1 mil. eur.

Ďalšie peniaze majú smerovať na tvorbu a implementáciu politík, konkrétne sa navrhuje čiastka 37,58 mil. eur. Na prevenciu a ochranu zdravia sa predpokladá suma 32,62 mil. eur.

Príjmy ministerstva sú rozpočtované na 34,6 mil. eur, čo je mierny nárast oproti schválenému rozpočtu na tento rok, kde boli príjmy rezortu vo výške 34,47 mil. eur.

Drucker stále rokuje s ministerstvom financií

Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Stanislava Luptáková upozornila, že ide o návrh rozpočtu, pričom rokovania s ministerstvom financií stále pokračujú.

„Je preto predčasné hodnotiť zverejnené údaje. Pre ministerstvo je prioritou, aby pacienti mali prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti, aby v rezorte dominovala racionalizácia a efektívnosť,“ poznamenala.

Minister zdravotníctva považuje podľa hovorkyne za korektné, aby najskôr prerokoval túto tému s ministrom financií a ďalšími členmi vlády.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X