Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kalkulacka.jpg
Foto: Pixabay.com
27. júla 2016 9:09 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Zdravotnícke zariadenia dlžia Sociálnej poisťovni stále viac

Pohľadávky voči sledovaným zariadeniam dosiahli ku koncu mája 170,5 mil. eur. Oproti koncu roka 2015 je to nárast o 16,9 mil. eur.

Zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti rezortu zdravotníctva a transformované zariadenia dlžia Sociálnej poisťovni stále viac. Ako sa uvádza v správe o hospodárení SP za január až máj tohto roka, voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala SP ku koncu mája tohto roka pohľadávky v sume 170,5 mil. eur. V porovnaní s koncom vlaňajška ide o nárast o 16,9 mil. eur.

Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli vyše 126,7 mil. eur, čím sa oproti koncu minulého roka zvýšili o14 mil. eur.

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala poisťovňa ku koncu mája pohľadávky vo výške 43,7 mil. eur. Oproti koncu roka 2015 pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli o 2,9 mil. eur.

SP evidovala ku koncu mája tohto roka celkové pohľadávky v sume 769 mil. eur. V porovnaní s koncom minulého roka sa tak pohľadávky poisťovne zvýšili o 66,3 mil. eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X