Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NÚSCH
Foto: SITA / Marko Erd
31. augusta 2017 12:02 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Zdravotná starostlivosť v NÚSCH je podľa ministra Druckera zabezpečená

Ak by oddelenie diagnostickej a intervenčnej rádiológie podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera nebolo po novembri komplexne pokryté novými zamestnancami, odchádzajúci zamestnanci sľúbili, že budú v ústave pracovať ešte na čiastočný úväzok

Zdravotná starostlivosť v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave po tom, ako k 1. novembru tohto roka podalo hromadnú výpoveď 11 pracovníkov oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie, je podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera zabezpečená.

„Ústav už hľadá vysoko špecializovaných odborníkov a v prípade, že by oddelenie nebolo po novembri komplexne pokryté novými zamestnancami, mám prísľub, že odchádzajúci budú v ústave pracovať ešte na čiastočný úväzok tak, aby zdravotná starostlivosť bola plynule zabezpečená,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva.

Personálne dôsledky ešte počkajú

Minister zdravotníctva denne komunikuje s generálnym riaditeľom NÚSCH Mongim Msollym a tiež sa zhováral s viacerými vedúcimi predstaviteľmi NÚSCH.

„Otázkou prípadného vyvodenia personálnej zodpovednosti sa budem zaoberať následne. Momentálne je pre mňa prioritou zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, ktorá je vysoko špecializovaná a ojedinelá svojho druhu na Slovensku,“ zdôraznil Drucker.

Do NÚSCH sa chystá aj na budúci týždeň.

Chystajú sa preč

V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď 11 zdravotníckych pracovníkov. „Sú tam lekári, sestry a iné odbornosti. Ide predovšetkým o oddelenie rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie,“ povedal minister minulý týždeň. Podľa neho sú medzi nimi aj špičkoví špecialisti v oblasti rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie.

Podľa dostupných informácií by sa pracovníci mali presunúť do súkromného centra, ktoré zaštiťuje akciová spoločnosť CINRE pod vedením Ivana Vuleva, súčasného prednostu Kliniky diagnostickej a intervenčnej rádiológie NÚSCH.

Centrum by malo pôsobiť v petržalskej nemocnici ProCare Medissimo, ako však zdôraznila skupina ProCare, centru poskytuje iba priestory a nemá s hroamdným odchodom pracovníkov z NÚSCH nič spoločné.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X