Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda_ruky.jpg
Foto: Pixabay.com
3. októbra 2017 20:44 Zdravotníctvo od SITASITA

ZAP a Dôvera sa dohodli na podmienkach spolupráce

Základom dohody je navýšenie platieb o 5 % k 1. novembru za podmienky, že sa sektor dofinancuje 100 miliónmi eur.

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) a zdravotná poisťovňa Dôvera sa napokon dohodli na podmienkach spolupráce.

„Dohodli sme sa. Naši poistenci majú zabezpečenú zdravotnú starostlivosť bez akýchkoľvek obmedzení, teda v štandardnom režime. Mrzí nás ten folklór v prepoisťovacom období. Detaily dohody sfinalizujeme v najbližších dňoch,“ informoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Ako priblížil, základom dohody je navýšenie platieb o 5 % k 1. novembru za podmienky, že dôjde k dofinancovaniu sektora o 100 mil. eur.

„Súčasťou dohody sú merateľné parametre kvality,“ doplnil Štepianský.

Zmluvy sú už so všetkými poisťovňami

Od 1. júla zväz vypovedal spomínanej poisťovni zmluvu, pričom začala plynúť trojmesačná výpovedná lehota. Keďže rokovania pokračovali aj po konci septembra, lekári aj od októbra ošetrovali pacientov Dôvery, ako keby mali zmluvy platné.

Utorňajšou dohodou s Dôverou tak má ZAP zabezpečené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Zdravotná poisťovňa Union má so Zväzom ambulantných poskytovateľov uzatvorené zmluvy s dohodnutými podmienkami do 31. marca 2018. Zároveň vytvárajú pracovné skupiny, aby spolupracovali na príprave možných úprav pre ďalšie obdobie.

ZAP taktiež koncom septembra akceptoval návrh dodatkov k zmluvám platný od 1. októbra tohto roka predložený vedením Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). ZAP považuje dohodu s VšZP za dobré východisko pre ďalšiu spoluprácu, avšak rovnako očakáva urýchlené riešenie kritickej situácie v ambulantnom sektore.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X