Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kollár
Foto: SITA / Marek Mrviš
27. septembra 2017 16:35 Poisťovníctvo od SITASITA

ZAP a Dôvera by mohli dospieť k dohode vo štvrtok

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) a zdravotná poisťovňa Dôvera nenašli spoločnú reč ani v stredu v prípade spolupráce od 1. októbra tohto roka. Predseda správnej rady ZAP Marian Kollár o tom informoval novinárov.

„Fakt je ale taký, ak mám byť úprimný, sme sa zase posunuli trošičku ďalej. Musíme si počkať na definitívny návrh Dôvery,“ povedal. Ako pokračoval, v stredu zasadne správna rada ZAP-u, ktorá rozhodne, čo ďalej. „Máme prísľub, že najneskôr do štvrtka dostaneme nejaké prepočty, ku ktorým sa budeme vyjadrovať,“ poznamenal Kollár.

Dohodnúť by sa mohli vo štvrtok

Podľa PR manažéra zdravotnej poisťovne Dôvera Branislava Cehlárika rokovania spejú k dohode. „Predpokladáme, že k tej dohode by mohlo dôjsť už vo štvrtok na základe toho, že si písomným spôsobom potvrdíme stanoviská, ktoré sme si prezentovali na stredajšom rokovaní,“ priblížil po rokovaní.

Zdravotná poisťovňa predložila, rovnako ako minulý týždeň, ZAP-u ponuku v podobe navýšenia platieb o 11 % s tým, že toto navýšenie by bolo rozdelené v dvoch kolách. Zástupca Dôvery však ubezpečil, že pre poistencov bude zabezpečená zdravotná starostlivosť bez ohľadu na termín dohody so ZAP-om.

Od 1. júla zväz vypovedal spomínanej poisťovni zmluvu, pričom začala plynúť trojmesačná výpovedná lehota. Nedohoda o podmienkach zmlúv by znamenala, že 2 000 ambulantných poskytovateľov by sa dostalo do nezmluvného vzťahu s Dôverou.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X