Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záchranári počas letných prázdnin ošetria najviac detí

Dieta
Foto: FreeImages.com

Počas minulého leta museli záchranári ošetriť 1 337 zranených detí

Deti dávajú každoročne počas prázdnin záchranárom zabrať viac. Trávia totiž viac času samy bez dozoru alebo v partii kamarátov, kde sa rady predvádzajú. V opatere zdravotníkov skončí priemerne vyše 22 detí denne. Tento počet sa navyše oproti minulým rokom zvyšuje.

Informoval o tom Boris Chmel z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby s tým, že počas minulého leta sa zranilo 1 337 detí, ktoré museli záchranári ošetriť. Je to o vyše dvesto viac ako predvlani a o sto viac ako v roku 2013.

Chmel dodáva, že pozornosti a opatrnosti pri deťoch nikdy nie je dosť. Ak sa dieťaťu stane nejaký úraz, v prvom rade treba zhodnotiť situáciu, pokúsiť sa zachovať pokoj a chladnú hlavu.

„Najprv vizuálne zhodnoťte, či je situácia vážna a je nutné zavolať pomoc. Ak áno, treba vytočiť číslo 155, kde musíte jasne a presne popísať situáciu. Počúvať otázky operátora a hovoriť zrozumiteľne, aby dokázal čím rýchlejšie vyhodnotiť situáciu a poslať pomoc,“ pripomína Chmel s tým, že do príchodu záchranárov treba poskytovať prvú pomoc.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 29. júna 2016 12:10Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...