Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chirurgicka.jpg
Foto: Pixabay.com
15. februára 2018 15:32 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Z plastickej chirurgie UNLP sa možno bude prepúšťať

Interná kontrola sa aj naďalej zaoberá viac ako 380 chorobopismi pacientov samoplatcov, ktorí boli na plastike operovaní počas rokov 2017 a 2016. Škodu, ktorá mohla nemocnici vzniknúť, toho času nie je zatiaľ možné vyčísliť.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vyvodí u viacerých osôb pracovnoprávne dôsledky pre praktiky na plastickej chirurgii.

„V uplynulých dňoch boli realizované individuálne rozhovory s viacerými zamestnancami z Kliniky plastickej chirurgie a Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ďalšie osoby z iných pracovísk budú ešte vypočuté. Momentálne analyzujeme získané informácie, ktoré vypočuté osoby uviedli, a týkajú sa operácií samoplatcov,“ informovala hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.

Spolupracujú s políciou

Interná kontrola sa aj naďalej zaoberá viac ako 380 chorobopismi pacientov samoplatcov, ktorí boli na plastike operovaní počas rokov 2017 a 2016.

„Preto škodu, ktorá mohla nemocnici vzniknúť, toho času nie je možné vyčísliť. Ešte chceme uviesť, že UNLP Košice naďalej poskytuje súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala.

Klinika plastickej chirurgie mala podľa zistení týždenníka Trend poza chrbát vedenia vykonávať plastické operácie cudzincom, ktorí si zákrok zaplatili cez agentúru z daňových rajov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X