Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Valerián Potičný
Valerián Potičný SITA / Tomᚹ Benedikovič
8. februára 2016 14:45 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Výstupy premiéra voči sestrám sú podľa SDKÚ neférové

Argumentácia predsedu vlády Roberta Fica o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je podľa experta na zdravotníctvo SDKÚ-DS Valeriána Potičného scestná.

Výstupy premiéra SR Roberta Fica voči zdravotným sestrám považuje strana SDKÚ-DS za zavádzajúce a neférové. „Slovenské zdravotníctvo opúšťajú zdravotnícki pracovníci, pretože sa im viac oplatí ostať na podpore ako ťahať dvadsaťštvorky za neadekvátny plat, alebo idú pracovať rovno do zahraničia,“ uviedla strana v stanovisku.

Podľa experta na zdravotníctvo SDKÚ-DS Valeriána Potičného argumentácia o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je scestná.

„Daná suma sa použije na platy pre všetkých zdravotníkov. Sú tam zahrnutí aj sanitári, zubní technici, fyzioterapeuti a ďalšie povolania. Zákon upravuje platy takmer 38 tisíc zdravotným pracovníkom, kde sestry, ktorých sa zákon týka, sú v počte približne 13 tisíc,“ vysvetlil Potičný.

Fico používa pri zdravotných sestrách informáciu, že na ich platy pôjde 55 miliónov eur, akoby celá suma išla iba na platy sestier. Túto informáciu považuje SDKÚ-DS za evidentné a účelové zavádzanie verejnosti.

SDKÚ-DS podporuje sestry v ich aktivitách za zvýšenie mzdy.

„Problémom nie sú len teraz odchádzajúce sestry. Celé zdravotníctvo stratilo svojimi kauzami kredit a blíži sa deň, keď jedna – dve sestry na oddelení budú štandard. Vidíme, že drvivá väčšina vyštudovaných sestričiek a zdravotníckych pracovníkov, odchádza s čerstvým maturitným vysvedčením či diplomom rovno do Rakúska, Nemecka alebo aspoň do Čiech,“ uzavrel

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X