Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Výstavba nadzemného tunela v nitrianskej nemocnici sa začína

Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran

Výstavba prepojovacieho tunela medzi chirurgickým pavilónom a liečebným pavilónom bude stáť takmer pol milióna eur

Výstavba 61-metrového nadzemného prepojovacieho tunela medzi chirurgickým pavilónom a liečebným pavilónom Fakultnej nemocnice Nitra sa začne tento týždeň. Pôjde o železnú konštrukciu, ktorá bude po celej dĺžke presklená.

„Súčasťou nebudú žiadne lavičky ani iné zariadenia, keďže má slúžiť iba na presun personálu, pacientov a prevoz materiálu. Postavený bude tak, aby pod ním mohli jazdiť autá,“ informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

Investícia takmer pol milióna

Cieľom tejto investície je podľa slov Timkovej zjednodušiť a zefektívniť prevoz pacientov, ale aj presun zdravotníckeho personálu a materiálu.

Zmluvu na vybudovanie krytého premostenia podpísala nemocnica s víťazom verejného obstarávania 30. decembra 2016. Prepojenie postaví firma SimKor z Banskej Štiavnice za 498 471,74 eura bez DPH, z toho 300-tisíc poskytol nemocnici štát ako dotáciu.

Zmluvne dohodnutý termín ukončenia výstavby je 31. júla 2017. Nemocnica počíta s minimálnymi obmedzeniami počas výstavby.

V chirurgickom pavilóne sú na mieste, kde sa má tunel napojiť, lekárske izby a v liečebnom pavilóne schodisko. „Pre prípady, keď bude nutné počas výstavby obmedziť premávku, bude k dispozícii nový vjazd do nemocničného areálu od Rázusovej ulice, zatiaľ nie je v prevádzke,“ uviedla Timková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 15. februára 2017 12:47Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...