Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kollár
Foto: SITA / Radoslav Maťaš
4. októbra 2017 15:10 Zdravotníctvo od SITASITA

Výsledok rokovania s Dôverou považuje Kollár za úspech rokovacieho tímu ZAP

Podľa predsedu správnej rady ZAP Mariana Kollára však o trvalej spokojnosti nemožno hovoriť.

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) a zdravotná poisťovňa Dôvera uzavreli v utorok večer trojmesačné rokovania o spolupráci. Základom dohody je navýšenie platieb o 5 % od 1. novembra tohto roka.

Ako zhodnotil predseda správnej rady ZAP Marian Kollár, výsledkom je kompromisná dohoda, aj keď o trvalej spokojnosti nemožno hovoriť.

„Napriek tomu sme presvedčení, že výsledok rokovania môžeme považovať za úspech rokovacieho tímu ZAP,“ povedal v stredu na tlačovej konferencii.

Pre všetky ambulancie

Kollár tiež doplnil, že z dôvodu jednoty ambulantného sektora na rokovaní požiadali Dôveru, aby vyrokované navýšenie zapracovala aj do zmlúv ostatných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

„Chceme, aby v čase krízovej situácie ambulantných poskytovateľov ZAP-om vyrokované navýšenie pocítili všetci lekári v systéme,“ vysvetlil predseda správnej rady.

Od 1. júla zväz vypovedal spomínanej poisťovni zmluvu, pričom začala plynúť trojmesačná výpovedná lehota. Keďže rokovania pokračovali aj po konci septembra, lekári aj od októbra ošetrovali pacientov Dôvery, ako keby mali zmluvy platné.

„Dôvera uhradí členom ZAP zdravotnú starostlivosť poskytnutú poistencom Dôvery v októbri 2017 za podmienok dohodnutých v novej zmluve o poskytovaní zdravotnej starostlivosti platnej od 1. novembra tohto roka, ktorej znenie bude odsúhlasené oboma stranami v najbližších dňoch,“ objasnil Kollár.

Utorňajšou dohodou s Dôverou tak má ZAP zabezpečené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X