Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
11. februára 2017 9:00 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Výsledky súťaže Zdravá firma 2016 sú známe

Počet firiem, ktoré sa o zamestnancov starajú zdravými benefitmi v porovnaní s rokom 2015 vzrástol o 22 %. Ako informovala Union zdravotná poisťovňa, do 7. ročníka súťaže Zdravá firma roka, ktorú organizuje v rámci podpory zdravotnej prevencie, sa totiž prihlásilo v roku 2016 medziročne takmer o štvrtinu viac firiem.

Medzi najzaujímavejšie benefity v súťaži Zdravá firma roka patrili akupunktúra pre zamestnancov, relax zóna, špeciálne prispôsobená pre tehotné ženy, nácvik relaxačných techník.

Firmy svojim zamestnancom ponúkajú aj psychologické poradenstvo, smoothie dni, či kurzy varenia so šéfkuchármi, prípadne zdravé nanuky v lete z čistého ovocia, alebo jogu a pilates počas pracovného času v priestoroch firmy.

Union chce motivovať firmy k aktívnej starostlivosti o zdravie zamestnancov

Súťažou Zdravá firma rok sa Union zdravotná poisťovňa snaží motivovať firmy, aby sa aktívne starali o zdravie svojich zamestnancov. „Zamestnanci trávia v práci tretinu života, preto je kľúčové, ako sa firmy starajú o ich zdravie,“ poznamenal riaditeľ úseku získavania klientov Union ZP Pavol Chovan.

Union ZP upozorňuje, že v súčasnosti Slovensko v zdravých rokoch života zaostáva – ženy aj muži žijú v priemere bez závažnej choroby iba do veku 55 rokov, zatiaľ čo priemer OECD je 63 rokov a v prvej päťke OECD krajín dokonca 70 rokov.

V kategórii nevýrobných firiem zvíťazila spoločnosť Siemens, s.r.o., na druhom mieste bol Orange Slovensko, a.s., tretie miesto obsadila AT&T Global network Services Slovakia, s.r.o.

Víťazom v oblasti výrobných firiem sa stala spoločnosť IKEA Industry Slovakia, odštepný závod Jasná, s.r.o. Nasledovali Duslo, a.s. a Volkswagen Slovakia. V kategórii malých firiem na prvej priečke skončila spoločnosť Aon Central and eastern Europe.

Aktivity firiem v súťaži Zdravá firma roka každoročne hodnotí odborná komisia, zložená zo zástupcov partnerov projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko – odborníkov z Ministerstva zdravotníctva SR, riaditeľstva WHO na Slovensku, Úradu verejného zdravotníctva, poisťovni Union a odborníkov z oblasti ľudských zdrojov.

Súťaž trvala od 1.mája 2016 do 31.decembra minulého roka.

Víťazov vybrala porota v zložení:

  • Doc. MUDr. Gabriel Kamenský, CSc. – hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre odbor kardiológie
  • MUDr. Darina Sedláková, MPH – riaditeľka kancelárie WHO na Slovensku
  • MUDr. Alžbeta Béderová, CSc. – odborníčka pre zdravú výživu, Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl. m.
  • Mgr. Zuzana Kaňuchová – manažérka pre ľudské zdroje spoločnosti Profesia.sk
  • RNDr. Mária Ovčiarková, riaditeľka personálnej agentúry Sofisol
  • Ing. Tibor Bôrik – člen komisie, Union zdravotná poisťovňa, a.s.
  • Ing. Pavol Chovan – riaditeľ úseku získavania klientov Union zdravotnej poisťovne, a.s.
  • Mgr. Andrea Gubová – riaditeľka úseku riadenia ľudských zdrojov Union zdravotnej poisťovne, a.s.
  • Ing. Milan Fančovič – riaditeľ Inštitútu bezpečnosti práce
  • Ing. Mária Jecková, MPH. – generálna riaditeľka Falck Healthcare  a.s.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X