Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Výpovede stiahlo podľa ministerstva už 300 sestier

Nemocnica
Foto: FreeImages.com

Rezort zdravotníctva vyzýva predstaviteľky odborov a komory, aby prestali so zastrašovaním sestier. 

Viac ako 30 %, čiže 300 sestier, stiahlo výpovede. Informoval o tom hovorca Ministerstva zdravotníctva SR Peter Bubla. „Sme radi, že naďalej narastá počet sestier, ktoré sa nenechali viac manipulovať a samy sa na základe vecných argumentov rozhodli stiahnuť svoju výpoveď. Zároveň rezort zdravotníctva vyzýva predstaviteľky odborov a komory, aby prestali so zastrašovaním sestier.

„Je zarážajúce, že sestry žiadajú svojich nadriadených o ochranu pred predstaviteľmi komory a odborov, teda pred tými, ktorí majú zastupovať ich záujmy,“ uviedol Bubla.

Ako upozornil, riaditelia niektorých nemocníc zvažujú právne kroky na ochranu dobrej povesti organizácií v nadväznosti na lživé obvinenia zo strany odborov a komory o tom, že v nemocniciach je vyvíjaný nátlak na sestry.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzvala riaditeľov nemocníc, aby okamžite prestali s neprípustným vydieraním a vyhrážaním sa sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré podali hromadnú výpoveď.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 18. decembra 2015 15:51Zdroj SITA
K téme , , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...