Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Výpovede stiahli ďalšie sestry, už ich je vyše 500

Cislak_cizmarikova.jpg
Minister zdravotníctva Viliam Čislák a šéfka tlačového odboru Zuzana Čižmáriková vZdravotnictve.sk

Podľa ministerstva zdravotníctva sa posledný deň roka rozhodli stiahnuť svoje výpovede aj niektoré sestry z Košíc. 

Počet stiahnutých výpovedí zdravotných sestier sa podľa rezortu zdravotníctva ešte v posledný deň roka rozrástol o sestry z Košíc. Celkovo tak výpovede stiahlo 506 zdravotných sestier. Navyše by aj po Novom roku mali podľa ministerstva zdravotníctva pribúdať ďalšie stiahnutia výpovedí.

„Posledný deň v roku sa aj zdravotné sestry v Košiciach rozhodli stiahnuť svoje výpovede. Urobilo tak viac ako 35 % z nich s tým, že v novom roku už teraz avizujú ďalšie späť-vzatie výpovedí,“ informuje riaditeľka komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Podľa ministerstva je pritom dobrou správou, že už viac ako 500 sestier svoje výpovede stiahlo a presvedčili sa o nových platových výmeroch u svojich riaditeľov. „Ministerstvo zdravotníctva SR víta, že zavážili argumenty pred domnienkami zvláštnej kampane, ktorú rozohrali predstaviteľky sesterských odborov a komory,“ dodáva Čižmáriková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 1. januára 2016 9:21Zdroj SITA
K téme , , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...