Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bardejov_malby.jpg
Foto: NsP Sv. Jakuba Bardejov
28. augusta 2017 9:30 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Vymaľované detské oddelenie nemocnice v Bardejove má pomôcť malým pacientom

Ide o 42. spoločný projekt OZ Osmijanko a poisťovne Dôvera.

Detských pacientov Nemocnice s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove rozveseľujú nové vymaľované steny. Rozprávkové bytosti a zvieratká v izbách, gulôčky či hviezdy na strope majú pomôcť malým pacientom zabudnúť na pocit strachu a úzkosti z pobytu na nemocničnom lôžku.

Ako uviedla primárka detského oddelenia nemocnice Mária Medrická, nové pestré priestory vrelo privítali a ocenili malí aj väčší pacienti, ich rodičia, ale aj celý personál detského oddelenia.

„Pobyt detských pacientov na oddelení je takto príjemnejší a strach o niečo menší,“ uviedla Medrická.

Vymaľovanie priestorov detského oddelenia zrealizovalo občianskej združenie (OZ) Osmijanko v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Ide o 42. takýto spoločný projekt, náklady naň boli vo výške 8500 eur.

Rozveseliť deti nie je jednoduché

„Som nesmierne rada, že sa podarilo zútulniť ďalší priestor v našich nemocniciach. Verím, že rozprávkové postavičky na stenách vyčaria úsmev na tvári každému pacientovi,“ uviedla riaditeľka OZ Osmijanko Jana Pecsérke Kubranská.

Ako agentúru SITA informovala Daniela Kopecká z Dôvery, tím maliarov s dlhoročnými skúsenosťami už vie, aké motívy a farby dokážu pozitívne vplývať na krehkú detskú psychiku. Vždy sa pri tom držia odporúčaní a predstáv nemocničného personálu.

„Potešiť a rozveseliť deti v nemocnici nie je jednoduché. Často sú to prvé dni, ktoré trávia mimo domova, navyše bez rodičov. Preto spolu s Osmijankom už desať rokov meníme jednotvárne nemocničné oddelenia na útulné detské prostredie, kde farby a rozprávkový svet na stenách pomáhajú deti priviesť na veselšie myšlienky,“ dodal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X