Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VšZP dostala pokutu 15 tis. eur, aj za zmluvy s firmami tety Anky

Money 891747_1280.jpg
Pixabay.com

AKTUALIZOVANÉ – Úrad pre dohľad preveril približne 50 zmlúv, pričom každá zmluva obsahovala v priemere 19 dodatkov. Boli medzi nimi aj medializované zmluvy uzatvorené s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti Welix s.r.o., Medical Cassovia s.r.o., Bravia s.r.o., Brilance s.r.o. a Endotop, s.r.o.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) uložil Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) pokutu 15 tisíc eur. Informovala o tom v utorok hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová.

Úrad vykonal vo VšZP dohľad. Jeho predmetom bolo dodržiavanie podmienok pri uzatváraní zmlúv o poskytovaní zdravotnej a lekárenskej starostlivosti a úhrada za zdravotnú starostlivosť u takmer 40 poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v období od 1. januára 2005 do 30. júna 2015.

Ako ďalej uviedla Pivarčiová, išlo o približne 50 zmlúv, pričom každá zmluva obsahovala v priemere 19 dodatkov. Boli medzi nimi aj medializované zmluvy uzatvorené s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti Welix s.r.o., Medical Cassovia s.r.o., Bravia s.r.o., Brilance s.r.o. (firmy spojené s príbuznou bývalého generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcela Foraia Annou Sučkovou – pozn. redakcie) a Endotop, s.r.o.

Odvolanie poisťovni nepomohlo

Podľa záverov dohľadu úrad v správnom konaní uložil zdravotnej poisťovni pokutu 15 tisíc eur. „Proti rozhodnutiu úradu o uložení sankcie Všeobecná zdravotná poisťovňa podala rozklad,“ dodala Pivarčiová.

ÚDZS na základe rozkladu opätovne posúdil porušenia VšZP, a v rámci druhého stupňa správneho konania potvrdil sankciu v pôvodnej výške, čiže 15 tisíc eur.

„Uvedenú pokutu je VšZP povinná uhradiť do 30 kalendárnych dní od doručenia rozhodnutia,“ uzavrela Pivarčiová.

Poisťovňa pokutu zaplatí

Hovorkyňa VšZP Petra Balážová v reakcii uviedla, že zdravotná poisťovňa uhradí udelenú pokutu v stanovenej lehote. „Generálny riaditeľ VšZP zvolá v najbližších dňoch zasadnutie škodovej komisie ako svojho poradného orgánu, aby táto navrhla ďalší postup,“ uzavrela hovorkyňa.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 9. augusta 2016 15:00Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X