Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Money 891747_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
9. augusta 2016 15:00 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

VšZP dostala pokutu 15 tis. eur, aj za zmluvy s firmami tety Anky

AKTUALIZOVANÉ – Úrad pre dohľad preveril približne 50 zmlúv, pričom každá zmluva obsahovala v priemere 19 dodatkov. Boli medzi nimi aj medializované zmluvy uzatvorené s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti Welix s.r.o., Medical Cassovia s.r.o., Bravia s.r.o., Brilance s.r.o. a Endotop, s.r.o.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) uložil Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) pokutu 15 tisíc eur. Informovala o tom v utorok hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová.

Úrad vykonal vo VšZP dohľad. Jeho predmetom bolo dodržiavanie podmienok pri uzatváraní zmlúv o poskytovaní zdravotnej a lekárenskej starostlivosti a úhrada za zdravotnú starostlivosť u takmer 40 poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v období od 1. januára 2005 do 30. júna 2015.

Ako ďalej uviedla Pivarčiová, išlo o približne 50 zmlúv, pričom každá zmluva obsahovala v priemere 19 dodatkov. Boli medzi nimi aj medializované zmluvy uzatvorené s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti Welix s.r.o., Medical Cassovia s.r.o., Bravia s.r.o., Brilance s.r.o. (firmy spojené s príbuznou bývalého generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcela Foraia Annou Sučkovou – pozn. redakcie) a Endotop, s.r.o.

Odvolanie poisťovni nepomohlo

Podľa záverov dohľadu úrad v správnom konaní uložil zdravotnej poisťovni pokutu 15 tisíc eur. „Proti rozhodnutiu úradu o uložení sankcie Všeobecná zdravotná poisťovňa podala rozklad,“ dodala Pivarčiová.

ÚDZS na základe rozkladu opätovne posúdil porušenia VšZP, a v rámci druhého stupňa správneho konania potvrdil sankciu v pôvodnej výške, čiže 15 tisíc eur.

„Uvedenú pokutu je VšZP povinná uhradiť do 30 kalendárnych dní od doručenia rozhodnutia,“ uzavrela Pivarčiová.

Poisťovňa pokutu zaplatí

Hovorkyňa VšZP Petra Balážová v reakcii uviedla, že zdravotná poisťovňa uhradí udelenú pokutu v stanovenej lehote. „Generálny riaditeľ VšZP zvolá v najbližších dňoch zasadnutie škodovej komisie ako svojho poradného orgánu, aby táto navrhla ďalší postup,“ uzavrela hovorkyňa.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X