Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krvinky.jpg
Foto: Pixabay.com
11. februára 2019 15:49 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

VšZP chce obstarať lieky pre krv a krvotvorné orgány

Celková odhadovaná cena zákazky je takmer 1,7 mil. eur bez DPH

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) chce obstarať lieky pre krv a krvotvorné orgány.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky takmer 1,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako sa uvádza v súťažných podkladoch, ide o skupinu liekov, ktorá je indikovaná pri profylaxii a liečbe krvácavých stavov spôsobených vrodeným nedostatkom faktoru VIII (hemofília A).

VšZP chce kúpiť 4 750 liekov na obdobie dvoch rokov.

So zábezpekou

Predmet zákazky bude financovaný z prostriedkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne s tým, že verejný obstarávateľ neposkytuje preddavok.

V obstarávaní sa počíta aj so zábezpekou, do lehoty na predkladanie ponúk uchádzač zabezpečí viazanosť ponuky v sume 10 tisíc eur.

Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 11. marca 2019.

Ponuku môže predložiť podľa súťažných podkladov okrem uchádzača aj skupina dodávateľov. Uchádzač nemôže byť v tom istom postupe zadávania zákazky členom skupiny dodávateľov, ktorá predkladá ponuku.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X