Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pd_logo.jpg
Priama demokracia
28. januára 2016 9:51 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Voľby 2016: Priama demokracia

Názov: Priama demokracia

Číslo: 22

Predseda: Róbert Beňo

Líder pre zdravotníctvo: neuvádza

Kandidujúci zdravotnícki pracovníci:

Meno povolanie pozícia na kandidátke
Lipták Peter lekár 9
Zajacová Vlasta lekár 78
Karácsony Barbora sestra 84

Program:

  • Zdravotná starostlivosť bude hradená priamo z daňových príjmov štátu v potrebnom rozsahu. Popri krytí nepodmieneného základného príjmu, kapitola rozpočtu pre zdravotníctvo bude mať najvyššiu prioritu.
  • Pre nadštandardnú starostlivosť chceme umožniť vytváranie inštitúcií komerčného zdravotného poistenia.
  • V procese uskutočňovania navrhovaných zmien bude prispôsobovaná aj štruktúra a alokácia inštitúcií riadiacich a financujúcich zdravotnú starostlivosť, vrátane štruktúry a odborného obsadenia ministerstva zdravotníctva, štátnych nemocníc a zdravotníckych odborov regionálnej správy. Dôraz bude postavený na politiku rozvoja ľudských zdrojov rezortu.
  • Navrhujeme reformu systému zdravotnej starostlivosti o pacientov s trvalým ťažkým zdravotným postihnutím a bezvládnych. Vyžaduje si to reformu financovania zvýšených životných nákladov takto postihnutých ľudí. Navrhujeme aby sa o týchto pacientov nedelil sociálny a zdravotný systém, ale aby komplexná starostlivosť o týchto pacientov bola súčasťou zdravotného systému. Starostlivosť o týchto ľudí treba monitorovať najmenej raz-dvakrát ročne, priamo v mieste ich bydliska, v prostredí kde žijú a na na mieste im poskytnúť komplexné poradenstvo a riešiť aj hmotné zabezpečenie potrebných kompenzačných a zdravotných pomôcok.
  • V oblasti digitalizácie zdravotníctva (eHealth) budeme preferovať lacnejšie a efektívnejšie riešenia a zohľadňovať požiadavky odbornej verejnosti. Prioritou bude bezpečnosť dát pacientov.
  • Terajší slovenský zdravotný systém je možné nazvať “chorobníctvom”, ktoré treba bezpodmienečne pretransformovať na “zdravotníctvo”, ktorého hlavnou úlohou nebude zisk na trhu s chorobami ale zdravotná starostlivosť postavená na potrebách ľudí.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X