Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nutarch_kalav.jpg
Foto: MZ SR
23. októbra 2018 18:07 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Vo Vyšných Hágoch otvorili zrekonštruované oddelenie pneumológie a ftizeológie

Národný ústav zrekonštruoval oddelenie za 300-tisíc eur z vlastných finančných zdrojov

Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch otvoril zrekonštruované oddelenie pneumológie a ftizeológie. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva (MZ) vo svojej tlačovej správe.

Na oddelení zrekonštruovali elektroinštalácie vrátane dorozumievacieho systému medzi pacientom a sestrou. Taktiež vymenili okná, podlahy, nové lôžka či nové nočné stolíky pre pacientov.

Národný ústav zrekonštruoval oddelenia za 300-tisíc eur z vlastných finančných zdrojov, pričom hospodári so ziskom.

„Dnes sa v ústave poskytuje vysoko kvalitná zdravotná starostlivosť našimi špičkovými odborníkmi. Som presvedčená, že na Slovensku môžeme byť právom hrdí na kvalitu našich lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov,“ povedala šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská.

Národný ústav má celoslovenskú pôsobnosť. Lieči pacientov s tuberkulózou a respiračnými chorobami vrátane nádorových ochorení pľúc, pažeráka, hrudníka a určených endokrinologických ochorení a mnohé ďalšie diagnózy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X