Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trnava_rekon.jpg
Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR
2. novembra 2017 12:32 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Vo FN Trnava otvorili zmodernizované pracoviská

Minister Tomáš Drucker hovoril s generálnym riaditeľom nemocnice Danielom Žitňanom aj o možnosti výstavby úplne novej nemocnice v Trnave.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave v utorok za účasti ministra zdravotníctva Tomáša Druckera otvorili vynovenú neurologickú intenzívnu jednotku s desiatimi lôžkami. Tie budú k dispozícii nielen pre pacientov z Trnavského kraja, ale čiastočne aj pre pacientov z Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.

Zároveň na pracovisku intervenčnej rádiológie rádiologickej kliniky odovzdali do užívania nový angiografický prístroj.

Minister Drucker hovoril s generálnym riaditeľom nemocnice Danielom Žitňanom aj o možnosti výstavby úplne novej nemocnice v Trnave.

Väčšie priestory aj vyšší komfort

Priestory intenzívnej jednotky neurologickej kliniky sú po rekonštrukcii väčšie a modernejšie, pacienti v nich majú viac komfortu i súkromia.

„Rekonštrukciou sa podarilo priestory oproti minulosti výrazne skvalitniť a rozšíriť o tri ďalšie neurologické lôžka. Odborníci vo Fakultnej nemocnici v Trnave tak budú môcť poskytnúť kvalitnú zdravotnú starostlivosť ešte väčšiemu počtu pacientov ako doteraz,“ povedal Drucker.

Počet lôžok na uvedenom pracovisku sa zvýšil zo sedem na desať. „Približne 90 percent pacientov na tejto jednotke intenzívnej starostlivosti sú pacienti v hyperakútnom štádiu cievnej mozgovej príhody,“ priblížil primár Neurologického oddelenia vo Fakultnej nemocnici v Trnave Georgi Krastev.

Nový angiograf

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je jedno z najmodernejších centier na Slovensku, ktoré poskytuje komplexnú liečbu pre najťažších pacientov s cievnou mozgovou príhodou, ešte v tzv. hyperakútnom štádiu.

Nemocnica kúpila jeden z najšpičkovejších angiografických prístrojov, ktorý prinesie lepší komfort a kvalitu pre pacientov a zároveň rozšírenie spektra poskytovaných miniinvazívnych výkonov.

,,Nový prístroj nám pomáha kvalitnejšie liečiť napríklad pacientov s cievnymi mozgovými príhodami, s urologickými, gynekologickými, onkologickými či ďalšími ochoreniami,“ opísal Andrej Klepanec, primár radiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava.

Nová nemocnica by stála asi 80 mil. eur

Minister Drucker snahu o inovovanie priestorov nemocnice ocenil, z hľadiska konceptu budúcnosti sú však nevyhovujúce.

Vedenie nemocnice v spolupráci s rezortom zdravotníctva podľa neho pripravuje štúdiu výstavby novej nemocnice.

Predbežné náklady na jej výstavbu odhadol na 80 miliónov eur, spôsob financovania je ešte vecou ďalších diskusií.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X