Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vo FN Nitra zadržali lekára pre branie úplatku

Puta_zadrzany.jpg
Foto: Pixabay.com

AKTUALIZOVANÉ – Lekára odviedla z nemocnice protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre v pondelok zasahovala protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry. Policajti odviedli na výsluch lekára Jozefa P., ktorého podľa portálu Aktuality.sk zadržali priamo pri preberaní úplatku.

Podľa pôvodne oficiálne nepotvrdených informácií išlo o ortopéda z Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie. Informácie dnes na tlačovej besede potvrdil prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Podľa neho je Jozef P. obvinený z prijatia úplatku od pacientky Márie H., pričom konkrétnu výšku finančnej čiastky nešpecifikoval.

Sledovali ho niekoľko mesiacov

Policajti podľa Gašpara monitorovali obvineného lekára niekoľko mesiacov, pričom majú k dispozícii obrazovo-zvukový záznam, ktorý obsahuje 10 „podozrivých konaní“.

Je preto možné, že počet obvinených osôb v tomto prípade sa zvýši, konkrétne o osoby obvinené z podplácania.

Jozef P. je podľa Gašpara podozrivý z toho, že za finančné prostriedky zvýhodňoval poradie niektorých osôb v súvislosti s pripravovanými operáciami.

V prípade dokázania viny mu za trestný čin prijímania úplatku hrozí trest tri až osem rokov väzenia.

Nemocnica: Je nám to ľúto

Fakultná nemocnica Nitra vyjadrila nad vzniknutou situáciou ľútosť. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, „ide totiž o špičkového odborníka v odbore ortopédia, jedného z najlepších, akými disponuje Fakultná nemocnica Nitra, s ktorým doteraz za jeho pôsobenia v našej nemocnici neboli ťažkosti.“

Nemocnica sa však jednoznačne dištancuje od takéhoto spôsobu správania sa a vníma to ako osobné zlyhanie daného lekára.

Keďže v tejto chvíli prebiehajú procesné úkony, do skončenia vyšetrovania nie je možné vyvodzovať akékoľvek závery, dodala Timková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 5. septembra 2017 14:09

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...