Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Puta_zadrzany.jpg
Foto: Pixabay.com
5. septembra 2017 14:09 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Vo FN Nitra zadržali lekára pre branie úplatku

AKTUALIZOVANÉ – Lekára odviedla z nemocnice protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre v pondelok zasahovala protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry. Policajti odviedli na výsluch lekára Jozefa P., ktorého podľa portálu Aktuality.sk zadržali priamo pri preberaní úplatku.

Podľa pôvodne oficiálne nepotvrdených informácií išlo o ortopéda z Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie. Informácie dnes na tlačovej besede potvrdil prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Podľa neho je Jozef P. obvinený z prijatia úplatku od pacientky Márie H., pričom konkrétnu výšku finančnej čiastky nešpecifikoval.

Sledovali ho niekoľko mesiacov

Policajti podľa Gašpara monitorovali obvineného lekára niekoľko mesiacov, pričom majú k dispozícii obrazovo-zvukový záznam, ktorý obsahuje 10 „podozrivých konaní“.

Je preto možné, že počet obvinených osôb v tomto prípade sa zvýši, konkrétne o osoby obvinené z podplácania.

Jozef P. je podľa Gašpara podozrivý z toho, že za finančné prostriedky zvýhodňoval poradie niektorých osôb v súvislosti s pripravovanými operáciami.

V prípade dokázania viny mu za trestný čin prijímania úplatku hrozí trest tri až osem rokov väzenia.

Nemocnica: Je nám to ľúto

Fakultná nemocnica Nitra vyjadrila nad vzniknutou situáciou ľútosť. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, „ide totiž o špičkového odborníka v odbore ortopédia, jedného z najlepších, akými disponuje Fakultná nemocnica Nitra, s ktorým doteraz za jeho pôsobenia v našej nemocnici neboli ťažkosti.“

Nemocnica sa však jednoznačne dištancuje od takéhoto spôsobu správania sa a vníma to ako osobné zlyhanie daného lekára.

Keďže v tejto chvíli prebiehajú procesné úkony, do skončenia vyšetrovania nie je možné vyvodzovať akékoľvek závery, dodala Timková.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X