Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fdr_vstup.jpg
Foto: FNsP FDR
26. mája 2016 11:53 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Zdravotnícka univerzita akreditovala päť kliník FNsP FDR

Z rúk rektora Slovenskej zdravotníckej univerzity profesora Petra Šimka si začiatkom mája 2016 prevzalo zriaďovacie listiny päť primárov dovtedajších oddelení FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica (FDR). Nemocnici sa tak rozšíril počet kliník o Neonatologickú kliniku SZU, Ortopedickú kliniku SZU, II. Psychiatrickú kliniku SZU, II. Kliniku úrazovej chirurgie SZU  a II. Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Slovenská zdravotnícka univerzita zriaďuje kliniky ako výučbové pracoviská, ktoré sú súčasťou výučby lekárov aj nelekárskych disciplín v pregraduálnej forme vzdelávania a v ďalšom – postgraduálnom vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov v  akreditovaných študijných programoch.

„Verím, že zriadením týchto piatich kliník nekončíme, že rozvoj kliník a oddelení budú aj vďaka našej ďalšej spolupráci pokračovať,“ uviedol rektor.

Ako povedal námestník pre vedu, výskum a vzdelávanie Igor Martuliak, získanie štatútu klinky nie je začiatkom jej pedagogickej  a vedeckej činnosti, naopak jej akreditácia je výsledkom dlhoročnej pedagogickej, výskumnej a publikačnej činnosti, ako aj poskytovania požadovaného rozsahu zdravotnej starostlivosti. „Pre pacienta je to záruka vysokej úrovne diagnostiky a liečby na danej klinike,“ skonštatoval.

Nemocnica, v ktorej sa lekári a ostatní zdravotnícki pracovníci vzdelávajú, musí disponovať potrebným materiálno-technickým a personálnym vybavením. Znamená to, že kliniky sú v zásade oproti ostatným oddeleniam v odbore lepšie technicky vybavené a obvykle poskytujú širší rozsah a vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti. Ide častokrát aj o špecifické výkony, ktoré v iných zdravotníckych zariadeniach neposkytujú.

Neonatologická a ortopedická klinika sú zatiaľ v týchto odboroch jedinými výučbovými pracoviskami Slovenskej zdravotníckej univerzity v SR.  FNsP FDR má k dnešnému dňu, vrátane novozriadených, šestnásť kliník.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X