Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vláda
Foto: SITA / Marko Erd
23. novembra 2016 11:32 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Vláda súhlasila s kandidátmi opozície do orgánov ÚDZS

Zastúpenie opozície v orgánoch ÚDZS vychádza z cieľov vytýčených v Programovom vyhlásení vlády.

Parlamentná opozícia bude mať zastúpenie v orgánoch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Vláda totiž v stredu na svojom rokovaní odobrila jej kandidátov.

Na poste podpredsedu dozornej rady ÚDZS by mala skončiť Ľubomíra Romanová, pričom nahradiť by ju mala Iveta Pospíšilová. Dozorná rada ÚDZS má podľa zákona o zdravotných poisťovniach päť členov, ktorými sú predseda, podpredseda a ďalší traja členovia. Volí a odvoláva ich parlament na návrh vlády.

V Správnej rade ÚDZS skončí Marta Hájková, ktorá sa písomne vzdala funkcie k 30. novembru. Od 1. decembra ju vystrieda kandidát za opozíciu Dušan Doliak. Podľa zákona o zdravotných poisťovniach členov Správnej rady ÚDZS vymenúva a odvoláva vláda na návrh ministra zdravotníctva.

Zastúpenie opozície v orgánoch ÚDZS vychádza z cieľov vytýčených v Programovom vyhlásení vlády v časti zdravotníctvo.

Ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva, šéf rezortu Tomáš Drucker oslovil najväčšiu parlamentnú opozičnú stranu listom so žiadosťou o zaslanie spoločných kandidátov za opozíciu. Predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík tak urobil listom z 27. októbra, po spoločnej dohode strán.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X