Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kollár
Foto: SITA / Branislav Bibel
3. decembra 2018 18:29 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Vedenie VšZP podľa Slovenskej lekárskej komory zlyhalo

Podľa SLK je povinnosťou poisťovne rokovať so všetkými organizáciami, ktoré zastupujú lekárov.

Vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) zlyhalo. Uviedol to prezident komory Marian Kollár na pondelkovej tlačovej besede. Reagoval tak na nepodpísanie zmlúv medzi Zväzom ambulantných poskytovateľov (ZAP) a VšZP.

Podľa neho je povinnosťou poisťovne rokovať so všetkými organizáciami, ktoré zastupujú lekárov.

Neprofesionálne správanie vedenia VšZP podľa Kollára spôsobilo stav, kedy Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou musí preverovať zabezpečenie minimálnej siete poskytovateľov.

Komora straší ohrozením dostupnosti zdravotnej starostlivosti

SLK sa obáva, že bez rokovania bude ohrozená dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Komore nie je jasné, prečo VšZP od 25. júna do 30. novembra nepozvala ZAP na žiadne rokovanie.

Jej zástupcovia preto nevedia, či VšZP má záujem o zazmluvnenie členov ZAP. Komoru tiež zaujíma, prečo poisťovňa v priaznivej finančnej situácii nevie dorovnať ponuku súkromných zdravotných poisťovní.

SLK vyzvala generálnu riaditeľku VšZP Ľubicu Hlinkovú, aby urýchlene otvorila rokovania o zmluvách so ZAP.

„Takisto podporujeme aj apel ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, aby vedenie VšZP a ZAP urýchlene rokovali a uzatvorili obojstranne akceptovateľné zmluvy, a tým aj sociálny zmier,“ povedal Kollár.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X