Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Drucker Msolly
Zľava: Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker a generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly | Foto: SITA / Marko Erd
6. septembra 2017 16:18 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Vedenie NÚSCH má Druckerovu dôveru

Ústav pri hľadaní nových pracovníkov intenzívne rokuje s konkrétnymi kandidátmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Všetci primári a primárky plne stoja za manažmentom a generálnym riaditeľom Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave Mongim Msollym. Povedal to v stredu na brífingu minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Zároveň dodal, že vedenie ústavu má jeho dôveru.

V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď k 1. novembru tohto roka 11 zdravotníckych pracovníkov. „Sú tam lekári, sestry a iné odbornosti. Ide predovšetkým o oddelenie rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie,“ uviedol minister koncom augusta. Podľa neho sú medzi nimi aj špičkoví špecialisti v oblasti rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie.

Odchádzajú, menšie úväzky si nechajú

Ako povedal novinárom Msolly, NÚSCH intenzívne rokuje s konkrétnymi kandidátmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. „Bližšie by som nechcel v tejto chvíli špecifikovať,“ uviedol.

Msolly taktiež dodal, že ústav má prísľub niektorých zo súčasných zamestnancov, že zostanú pracovať na nejaké úväzky, aby zdravotná starostlivosť ostala zabezpečená v takej miere ako v súčasnosti.

Podľa dostupných informácií by sa pracovníci mali presunúť do súkromného centra, ktoré zaštiťuje akciová spoločnosť CINRE pod vedením Ivana Vuleva, súčasného prednostu Kliniky diagnostickej a intervenčnej rádiológie NÚSCH.

Centrum by malo pôsobiť v petržalskej nemocnici ProCare Medissimo, ako však zdôraznila skupina ProCare, centru poskytuje iba priestory a nemá s hromadným odchodom pracovníkov z NÚSCH nič spoločné.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X