Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedenie NÚSCH má Druckerovu dôveru

Drucker Msolly
Zľava: Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker a generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly | Foto: SITA / Marko Erd

Ústav pri hľadaní nových pracovníkov intenzívne rokuje s konkrétnymi kandidátmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Všetci primári a primárky plne stoja za manažmentom a generálnym riaditeľom Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave Mongim Msollym. Povedal to v stredu na brífingu minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Zároveň dodal, že vedenie ústavu má jeho dôveru.

V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď k 1. novembru tohto roka 11 zdravotníckych pracovníkov. „Sú tam lekári, sestry a iné odbornosti. Ide predovšetkým o oddelenie rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie,“ uviedol minister koncom augusta. Podľa neho sú medzi nimi aj špičkoví špecialisti v oblasti rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie.

Odchádzajú, menšie úväzky si nechajú

Ako povedal novinárom Msolly, NÚSCH intenzívne rokuje s konkrétnymi kandidátmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. „Bližšie by som nechcel v tejto chvíli špecifikovať,“ uviedol.

Msolly taktiež dodal, že ústav má prísľub niektorých zo súčasných zamestnancov, že zostanú pracovať na nejaké úväzky, aby zdravotná starostlivosť ostala zabezpečená v takej miere ako v súčasnosti.

Podľa dostupných informácií by sa pracovníci mali presunúť do súkromného centra, ktoré zaštiťuje akciová spoločnosť CINRE pod vedením Ivana Vuleva, súčasného prednostu Kliniky diagnostickej a intervenčnej rádiológie NÚSCH.

Centrum by malo pôsobiť v petržalskej nemocnici ProCare Medissimo, ako však zdôraznila skupina ProCare, centru poskytuje iba priestory a nemá s hromadným odchodom pracovníkov z NÚSCH nič spoločné.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 6. septembra 2017 16:18

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...