Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Darca krvi
Darca krvi Foto: Agel
14. marca 2016 14:49 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Valentínska kvapka krvi sa skončila v Komárne a v Levoči

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia Forlife a manažérsky riadi skupina Agel, sa 13. marca tohto roka skončila. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať krv 45 žiakov, 169 viacnásobných darcov, 48 prvodarcov a štyri páry.

„Teší nás, že pravidelne chodia už stáli darcovia krvi, medzi ktorými sú aj študenti stredných odborných škôl a gymnázií, pričom pribúda aj mnoho novodarcov. V roku 2015 prišlo v rámci Valentínskej kvapky krvi darovať krv 52 žiakov, 192 viacnásobných darcov, 51 prvodarcov a 2 páry. Rada by som sa všetkým darcom veľmi pekne poďakovala za ich tohtoročnú podporu,“ uviedla primárka oddelenia hematológie a transfuziológie Enikő Radi.

Komárňanské oddelenie hematológie a transfuziológie sa zúčastňuje Valentínskej kvapky krvi už tradične. „Sme vďační všetkým darcom, ktorí majú lásku v srdci, úctu k životu a takýmto spôsobom nám pomáhajú zachraňovať životy. Veď život je nevyspytateľný a človek nikdy nevie, kedy bude potrebovať krv alebo krvnú plazmu on sám alebo jeho blízky,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš.

Do Valentínskej kvapky krvi sa zapojila aj Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu 68 študentov, 195 viacnásobných darcov a 37 prvodarcov, z toho deväť párov.

„Sme radi, že už pravidelne chodia stáli darcovia krvi, medzi ktorými sú aj študenti, pričom pribúda aj mnoho prvodarcov,“ uviedol primár oddelenia hematológie a transfuziológie Rastislav Osif. V roku 2015 prišlo v rámci spomínanej akcie darovať krv 91 študentov a 114 viacnásobných darcov a 54 prvodarcov, z toho 24 párov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X