Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Červený kríž
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
21. júna 2018 12:41 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

V Žiline sa bude súťažiť v poskytovaní prvej pomoci

Mesto Žilina privíta od piatka stovky nadšencov prvej pomoci. Zúčastnia sa na Memoriáli MUDr. Vladimíra Harineka. Informoval o tom Slovenský Červený kríž (SČK).

30 družstiev červenokrižiakov si na ôsmich súťažných stanovištiach preverí svoje vedomosti a zručnosti v poskytovaní prvej pomoci. Samotná súťaž začína v sobotu 23. júna ráno o 7:15 hod., súťažné situácie budú rozmiestnené v širšom centre mesta.

Päťčlenné tímy budú mať za úlohu úspešne prejsť súťažnými a nesúťažnými stanovišťami, ktoré pripravila odborná jury.

Podrobnosti sú tajné

Prípravu a realizáciu súťaže majú na starosti desiatky organizátorov, rozhodcov, figurantov a maskérov. Každému družstvu zabezpečujú pri jednotlivých simulovaných situáciách rovnaké podmienky.

Podrobnosti súťaže sú do poslednej chvíle tajné, no všetky stanovištia sú realistické a pri všetkých je pomoc laikov pred príchodom záchranky kľúčová.

Súťažiaci nie sú zdravotníci. S nadšením sa celoročne venujú laickej prvej pomoci, ktorú výrazne propagoval a podporoval aj Vladimír Harinek – záchranár, ktorý počas služby tragicky zahynul pri leteckej havárii.

Na jeho počesť Slovenský Červený kríž pomenoval každoročnú celoslovenskú súťaž práve po ňom.

Pokúsia sa o národný rekord v CPR

Celé podujatie začína v piatok 22. júna o 11:00 na Mariánskom námestí, kde sa účastníci pokúsia o slovenský rekord v nepretržitej kardiopulmonálnej resuscitácii.

Súčasťou programu budú aj ukážky prvej pomoci, maskovanie realistických poranení pre verejnosť, ukážky kanisterapie a detský kútik. Slávnostné otvorenie súťaže bude o 19:30 hod v Novej synagóge v Žiline.

Záštitu nad 26. ročníkom Memoriálu prevzal Žilinský samosprávny kraj a mesto Žilina.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X