Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trstená
Foto: SITA / ŽSK
19. septembra 2017 10:04 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

V Trstenej otvorili nový urgentný príjem za 1,3 milióna eur

V novom pavilóne sa nachádza úrazová chirurgická a internistická ambulancia, dve jednotky úrazovej starostlivosti, izba s lôžkami pre pacientov na pozorovaní, a tiež sadrovňa a kúpeľňa

V Hornooravskej nemocnici v Trstenej otvorili nový urgentný príjem. Do výstavby nového pavilónu a vybavenia príjmových ambulancií a jednotiek úrazovej starostlivosti investoval Žilinský samosprávny kraj 1,3 milióna eur.

„V momente, ako bude pacient privezený do našej nemocnice, dostane sa na recepciu urgentného príjmu, kde budú v pohotovosti dvaja špecialisti, ktorí v momente, podľa diagnózy, budú vedieť pacienta zaradiť a vyšetriť,“ povedal riaditeľ Hornooravskej nemocnice v Trstenej Marian Tholt.

„O pacienta bude rýchlejšie a komplexnejšie postarané a tým prakticky bude urýchlený aj diagnostický aj terapeutický postup,“ dodal primár chirurgického oddelenia Ján Papan.

Všetky oddelenia ľahko dostupné

V modernom pavilóne urgentného príjmu sa nachádza úrazová chirurgická a internistická ambulancia, dve jednotky úrazovej starostlivosti, izba s lôžkami pre pacientov na pozorovaní, a tiež sadrovňa a kúpeľňa.

Budova urgentného príjmu je chodbou prepojená s hlavným pavilónom nemocnice.

„Vo vzdialenosti pár metrov je urgentný príjem prepojený s centrálnymi vyšetrovacími zložkami s CT a s röntgenmi, je napojený aj na oddelenie akútnej a intenzívnej medicíny a výťahmi je prepojený na operačky, či už na chirurgiu a gynekológiu alebo na internistickú jednotku intenzívnej starostlivosti. Je to naozaj koncepčne urobené veľmi dobre a môžu nám závidieť nielen doma, ale aj v zahraničí,“ povedal riaditeľ nemocnice.

Ďalší bude v Liptovskom Mikuláši

Žilinský samosprávny kraj buduje nové urgentné príjmy vo všetkých svojich štyroch nemocniciach. Po urgentných príjmoch v Čadci, Dolnom Kubíne a Trstenej by mali štvrtý otvoriť koncom roka aj v Liptovskej nemocnici Liptovskom Mikuláši.

Všetky štyri urgentné príjmy plánuje ministerstvo zdravotníctva zaradiť do pripravovanej siete urgentných príjmov prvého typu.

„Všetky štyri naše nemocnice sú nenahraditeľné z hľadiska poskytovania zdravotnej starostlivosti v Žilinskom kraji, o čom svedčí aj napĺňanie koncepcie, ktorú sme si stanovili pred niekoľkými rokmi,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Cieľom podľa neho bolo, aby mala každá župná nemocnica svoj urgentný príjem na úrovni regiónu, v ktorom sa stará o pacientov.

„Celkovo sme z vlastných zdrojov Žilinského samosprávneho kraja investovali viac ako tri milióny eur do všetkých štyroch urgentných príjmov. Dnes pacient príde do moderných priestorov a bude mu poskytnutá neodkladná a najdôležitejšia zdravotná starostlivosť s použitím kompletne digitalizovanej diagnostiky,“ zhrnul Blanár.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X