Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pochod proti rakovine prsníka
Foto: SITA / Marko Erd
15. júna 2018 14:29 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

V sobotu sa uskutoční Avon Pochod za zdravé prsia

Desiaty ročník charitatívneho podujatia sa bude niesť v duchu hesla „fandíme ženám“.

V sobotu 16. júna sa v areáli Bratislavského hradu uskutoční 10. ročník charitatívnej akcie Avon Pochod za zdravé prsia. Podujatie, ktoré sa tentoraz bude niesť v duchu hesla „fandíme ženám“, odštartuje o 10:00 aktivitami pre deti.

Najmenší návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na súťaže, tanec i vystúpenie Víly Elly s autogramiádou a fotením.

O pol jednej sa začne hlavný program akcie. Na pódiu sa postupne vystriedajú umelci a kapely ako Tublatanka, Bystrík banda, Pavol Hammel, Katarína Knechtová, skupina Super deti a detský folklórny súbor Klnka.

Prechádzka za sprievodu bubnov

Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program – autogramiáda, Walk talk show so zaujímavými hosťami, detská zóna, brafiterka, maľovanie na tvár, lego workshop, kreatívne aktivity pre deti, besedy pre rodičov a mnoho ďalšieho.

Tradičná prechádzka Starým mestom odštartuje o 14:30. Fandiaci dav bude opäť sprevádzať bubnová šou pod taktovkou zoskupenia Campana Batucada. Trasa, ktorá podľa organizátorov nepresiahne tri kilometre, nebude síce bezbariérová, ale ani náročná.

Podujatie i tento rok podporia svojou účasťou ambasádori a ambasádorky projektu Kveta Horváthová, Roman Juraško, Zlatica Puškárová, Maroš Kramár, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Soňa Skoncová a po prvý raz sa do projektu zapojí aj moderátorská dvojica Mona Zázrivcová a Michal Sabo či vloger Peter Altof známy ako Expl0ited.

„Síce sa v mojom okolí nepohybuje veľa žien, no každá z nich je výnimočná. Majú trpezlivosť, sú láskavé, vedia odpúšťať. A v podstate aj všetko ostatné, čo muži a často lepšie. Čo by sme bez tých žien robili?“ vyjadril sa.

Vstupenkou bude tričko

Podporu projektu okrem jeho ambasádorov a ambasádoriek prejavila aj Železničná spoločnosť Slovensko, ktorá účastníkom a účastníčkam akcie prichádzajúcim z iných miest poskytne stopercentnú zľavu na spiatočné cestovné lístky.

Vstupenkou do areálu Bratislavského hradu bude Tričko Klára 2018 z dielne módnej návrhárky Kláry Nademlýnskej. Záujemkyne a záujemcovia, ktorí si ho nestihli kúpiť v predpredaji na stránkach podujatia, si ho môžu zakúpiť v deň konania akcie priamo na mieste, a to v dámskom, pánskom i detskom vyhotovení.

Finančný výťažok z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky Avon Pochod 2018, ktorú realizuje OZ Zdravá žena.

Agentúru SITA informovala Jana Gregušová z SKPR Strategies.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X