Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hiv
Foto: Thinkstock
30. novembra 2018 9:00 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

V sobotu je Medzinárodný deň boja proti AIDS

Prvý decembrový deň je už tradične Medzinárodným dňom boja proti AIDS.

Mládež Slovenského Červeného kríža (SČK) v tento deň upozorňuje na nevyhnutnosť prevencie aj národnou súťažou pre stredoškolákov.

Zároveň mladí ľudia vykročia do ulíc slovenských miest a Sviečkovým pochodom vyjadria solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS. Informoval o tom SČK.

Počet ľudí žijúcich s HIV/AIDS narastá napriek tomu, že možnosti prevencie existujú. Práve prevencia je základnou témou, na ktorú sa aktivity Mládeže SČK v tejto oblasti zameriavajú.

Súťaž aj pochody

V priestoroch KC Dunaja v Bratislave sa v piatok 30. novembra 2018 stretne 18 tímov mladých ľudí z celého Slovenska na Národnej súťaži HIV/AIDS prevencie pre stredné školy.

Súťaž pripravila Mládež SČK a stredoškoláci si v nej porovnajú svoje vedomosti o víruse HIV, spôsobe prenosu i ochrane a budú mať tiež možnosť prejaviť svoju kreativitu.

Sviečkové pochody v týchto dňoch organizujú mládežníci SČK vo viacerých mestách.

Po celoslovenskej súťaži v Bratislave sa k jej účastníkom pridajú ďalší mladí ľudia, aby v uliciach hlavného mesta upozornili verejnosť na túto problematiku a prejavili solidaritu ľuďom, ktorí žijú s HIV/AIDS.

Hiv_2019_program.jpg

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X