Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studenti_krv.jpg
Agel SK
24. novembra 2015 14:59 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V rámci Študentskej kvapky krvi v Komárne prišlo darovať 337 ľudí

Spolu 337 darcov z okresu Komárno prišlo darovať krv v rámci akcie Študentská kvapka krvi, ktorá sa po mesiaci skončila. Spomedzi darcov bolo 113 žiakov.

Do akcie sa zapojili komárňanskí študenti zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb, Strednej priemyselnej školy, z Gymnázia J. Selyeho, Univerzity J. Selyeho, Gymnázia Ľ. J. Šuleka a Obchodnej akadémie Veľký Meder.

„Krv je nenahraditeľná a najvzácnejšia tekutina, preto je nevyhnutné neustále vychovávať a povzbudzovať zdravých potenciálnych darcov krvi a viesť ich k pravidelnému darcovstvu,“ povedala primárka oddelenia hematológie a transfúziológie Všeobecnej nemocnice Komárno Enikő Radi.

Študentská kvapka krvi je už tradičnou kampaňou určenou všetkým potenciálnym aj pravidelným darcom, študentom a zároveň výzvou pre prvodarcov. „Teší nás, že je medzi nami mnoho mladých ľudí, ktorí neváhajú darovať to najcennejšie, čo majú, a to vlastnú krv, aby pomohli tým, ktorí to potrebujú,“ dodala primárka Radi s tým, že ďakuje všetkým, ktorí sa do kampane zapojili, zvlášť prvodarcom a profesorom stredných škôl, ktorí svojich študentov vedú k darcovstvu krvi.

Informovala o tom hovorkyňa Všeobecnej nemocnice Komárno Marta Csergeová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X