Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viliam Čislák
Viliam Čislák SITA / Robert Tappert
24. januára 2016 13:00 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

V prieskume spokojnosti s ministrami je Čislák posledný

Ľudia neboli spokojní ani s predchádzajúcim ministrom zdravotníctva I. Uhliarikom

Šéf rezortu zdravotníctva Viliam Čislák si v prieskume agentúry MVK vyslúžil posledné miesto v rebríčku spokojnosti s prácou ministrov. Na otázku „Ako podľa Vás zvládali členovia vlády
SR svoje úlohy pri riadení zverených rezortov?“ jeho prácu pozitívne (veľmi dobre, resp. skôr dobre) hodnotilo len 11 % respondentov.

Nie je to však veľký rozdiel oproti jeho predchodcovi. Ivana Uhliarika pozitívne hodnotilo len 10 % z opýtaných a taktiež sa umiestnil na poslednej priečke ministrov predchádzajúcej vlády.

Najlepšie ľudia hodnotili ministrov vnútra – súčasného Róberta Kaliňáka (50,2 %) a z predchádzajúcej gardy Daniela Lipšica (47,2 %).

Najviac ľudí (39,8 %) si myslí, že vláda ako celok mala rovnako pozitívnych aj negatívnych momentov („je to napoly, klady a zápory sú vyrovnané“). Prevažne negatívne hodnotila vládu tretina (33.2 %) opýtaných, kým k pozitívnemu oceneniu kabinetu Roberta Fica sa priklonila štvrtina (24.7 %) účastníkov výskumu.

Agentúra MVK uskutočnila v dňoch 28. decembra 2015 až 8. januára 2016 výskum názorov verejnosti na aktuálne predvolebné témy na vzorke 1 089 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Išlo o omnibusový výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X