Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V prieskume spokojnosti s ministrami je Čislák posledný

Viliam Čislák
Viliam Čislák SITA / Robert Tappert

Ľudia neboli spokojní ani s predchádzajúcim ministrom zdravotníctva I. Uhliarikom

Šéf rezortu zdravotníctva Viliam Čislák si v prieskume agentúry MVK vyslúžil posledné miesto v rebríčku spokojnosti s prácou ministrov. Na otázku „Ako podľa Vás zvládali členovia vlády
SR svoje úlohy pri riadení zverených rezortov?“ jeho prácu pozitívne (veľmi dobre, resp. skôr dobre) hodnotilo len 11 % respondentov.

Nie je to však veľký rozdiel oproti jeho predchodcovi. Ivana Uhliarika pozitívne hodnotilo len 10 % z opýtaných a taktiež sa umiestnil na poslednej priečke ministrov predchádzajúcej vlády.

Najlepšie ľudia hodnotili ministrov vnútra – súčasného Róberta Kaliňáka (50,2 %) a z predchádzajúcej gardy Daniela Lipšica (47,2 %).

Najviac ľudí (39,8 %) si myslí, že vláda ako celok mala rovnako pozitívnych aj negatívnych momentov („je to napoly, klady a zápory sú vyrovnané“). Prevažne negatívne hodnotila vládu tretina (33.2 %) opýtaných, kým k pozitívnemu oceneniu kabinetu Roberta Fica sa priklonila štvrtina (24.7 %) účastníkov výskumu.

Agentúra MVK uskutočnila v dňoch 28. decembra 2015 až 8. januára 2016 výskum názorov verejnosti na aktuálne predvolebné témy na vzorke 1 089 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Išlo o omnibusový výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 24. januára 2016 13:00Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...