Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sestry
Vedenie komory a odborov sestier podalo list premiérovi, ich trinásť kolegýň v Považskej Bystrici podalo výpoveď. SITA / Marko Erd
19. januára 2016 15:23 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

V Považskej Bystrici podalo výpoveď 13 sestier

Podľa údajov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek je v hromadných výpovediach aktuálne 854 sestier a pôrodných asistentiek. 

Podávanie hromadných výpovedí sa v slovenských nemocniciach nekončí. V utorok odovzdalo hromadnú výpoveď 13 sestier v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Informovala o tom Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA).

Podľa prezidentky komory Ivety Lazorovej je tento krok signálom, že sestry sa nevzdávajú, ale sú ochotné bojovať ďalej. Podľa údajov SK SaPA je v hromadných výpovediach aktuálne 854 sestier a pôrodných asistentiek.

Sestry a pôrodné asistentky na Slovensku majú tri požiadavky:

  • zákon o odmeňovaní musí platiť pre všetkých zdravotníkov
  • koeficienty pre výpočet základnej zložky mzdy by sa mali zvýšiť
  • základná zložka mzdy by sa mala taktiež navyšovať o každé tri roky praxe

Podľa sestier by mal riešiť aktuálnu situáciu v slovenských nemocniciach premiér Robert Fico. Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek spolu s komorou v utorok požiadali otvoreným listom predsedu vlády o pomoc, lebo podľa nich od ministra zdravotníctva Viliama Čisláka sa jej nedočkajú.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X