Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NemocnicaSaca14
Nemocnica Košice-Šaca
28. septembra 2015 15:03 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V nemocnici v Šaci otvorili nové operačné centrum

Celkové náklady na jeho vybudovanie a zariadenie sú do 9 miliónov eur, nemocnica ich hradí z vlastných zdrojov.

V prvej súkromnej Nemocnici Košice – Šaca v pondelok otvorili nové operačné centrum. S jeho výstavbou začali na jar v roku 2014 v snahe zvýšiť kvalitu operačných výkonov ako aj preto, že za uplynulých 10 rokov sa počet operácií strojnásobil.

Celkové náklady na vybudovanie a zariadenie sú do 9 miliónov eur a nemocnica ich hradí z vlastných zdrojov. Prvá operácia by sa mala v novom operačnom centre vykonať už v októbri.

„Dokončíme prepojenie medzi jednotlivými budovami, musíme zabezpečiť vysokú priestorovú sterilitu a dezinfekciu celého prostredia a postupne v októbri začneme nové sály testovať,“ povedal medicínsky riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Nové operačné centrum prinesie pacientom vyššiu medicínsku a technickú úroveň poskytovania zdravotníckych služieb.

Operačné centrum je pripojené k 11-poschodovej lôžkovej budove, ktorá prešla vnútornou rekonštrukciou a modernizáciou pred pár rokmi a takisto ku trojposchodovej časti, kde sa tohto času nachádzajú operačné sály, klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie a gynekologická klinika.

Na prízemí je oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny (OAIM), ktoré má sedem lôžok s napojením na urgentný príjem a špecializované ambulancie a oddelenia modernej centrálnej sterilizácie. Na prvom poschodí sú operačné priestory. Na sálach sú namontované monitory, pomocou ktorých lekári majú priamo počas operácie on-line prístup do nemocničného informačného systému a zdravotnej dokumentácie pacienta.

Nemocnica Košice-Šaca, a.s. 1. súkromná nemocnica zamestnáva 952 zamestnancov, z toho 179 lekárov a 319 zdravotných sestier. Ročne je v nemocnici hospitalizovaných vyše 17 tisíc pacientov, celkovo sa lieči, resp. využije jej zdravotnícke služby približne 800 tis. ľudí.

Tagy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X