Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NemocnicaSaca14
Nemocnica Košice-Šaca
28. septembra 2015 15:03 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V nemocnici v Šaci otvorili nové operačné centrum

Celkové náklady na jeho vybudovanie a zariadenie sú do 9 miliónov eur, nemocnica ich hradí z vlastných zdrojov.

V prvej súkromnej Nemocnici Košice – Šaca v pondelok otvorili nové operačné centrum. S jeho výstavbou začali na jar v roku 2014 v snahe zvýšiť kvalitu operačných výkonov ako aj preto, že za uplynulých 10 rokov sa počet operácií strojnásobil.

Celkové náklady na vybudovanie a zariadenie sú do 9 miliónov eur a nemocnica ich hradí z vlastných zdrojov. Prvá operácia by sa mala v novom operačnom centre vykonať už v októbri.

„Dokončíme prepojenie medzi jednotlivými budovami, musíme zabezpečiť vysokú priestorovú sterilitu a dezinfekciu celého prostredia a postupne v októbri začneme nové sály testovať,“ povedal medicínsky riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Nové operačné centrum prinesie pacientom vyššiu medicínsku a technickú úroveň poskytovania zdravotníckych služieb.

Operačné centrum je pripojené k 11-poschodovej lôžkovej budove, ktorá prešla vnútornou rekonštrukciou a modernizáciou pred pár rokmi a takisto ku trojposchodovej časti, kde sa tohto času nachádzajú operačné sály, klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie a gynekologická klinika.

Na prízemí je oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny (OAIM), ktoré má sedem lôžok s napojením na urgentný príjem a špecializované ambulancie a oddelenia modernej centrálnej sterilizácie. Na prvom poschodí sú operačné priestory. Na sálach sú namontované monitory, pomocou ktorých lekári majú priamo počas operácie on-line prístup do nemocničného informačného systému a zdravotnej dokumentácie pacienta.

Nemocnica Košice-Šaca, a.s. 1. súkromná nemocnica zamestnáva 952 zamestnancov, z toho 179 lekárov a 319 zdravotných sestier. Ročne je v nemocnici hospitalizovaných vyše 17 tisíc pacientov, celkovo sa lieči, resp. využije jej zdravotnícke služby približne 800 tis. ľudí.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X