Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eye 766166_1280.jpg
Pixabay.com
13. októbra 2015 16:28 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V krompašskej nemocnici vznikne ambulantné centrum

Mesto Krompachy v spolupráci so spoločnosťou Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, vypracovali projekt modernizácie ambulantnej infraštruktúry. Mesto na realizáciu projektu získalo nenávratný finančný príspevok vyše 600 tis. eur.

Mesto Krompachy v spolupráci so spoločnosťou Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, vypracovali projekt modernizácie ambulantnej infraštruktúry. Mesto na realizáciu projektu získalo nenávratný finančný príspevok vyše 600 tis. eur. Ako informovala hovorkyňa skupiny AGEL Marta Csergeová, súčasťou projektu, ktorý sa v súčasnosti v nemocnici realizuje, bude rekonštrukcia bývalého pavilónu infekčného oddelenia na ambulantné centrum.

Po rekonštrukcii tu budú v prvej etape umiestnené odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Ambulancie sa tak z nevyhovujúcich priestorov presunú do nových, ktoré budú znamenať zvýšený komfort pre pacientov aj pre personál.

V rámci projektu dôjde tiež ku kompletnej obnove vnútorných priestorov, kde bude zabezpečený bezbariérový prístup pre pacientov. Ambulancie budú vybavené a doplnené potrebnou vyšetrovacou a diagnostickou technikou, počítačovou a tlačiarenskou technikou.

Vybuduje sa sociálne zázemie, sklady, čakárne, prístrešok a pripojenie na siete. „Som nesmierne rád, že vďaka tejto rekonštrukcii bude zakúpená aj potrebná vyšetrovacia a diagnostická technika, ktorá nám umožní kvalitnejšie, rýchlejšie diagnostikovať ochorenia a rozhodovať sa tak pre správnu liečbu našich pacientov,“ uviedol konateľ nemocnice Miroslav Kraus.

Nemocnica Krompachy rekonštruuje aj sociálne zariadenia na detskom oddelení s celkovým nákladom vyše 2 tisíc eur. Renováciou prejde aj sociálne zariadenie pre personál oddelenia, čím sa zlepšia pracovné podmienky. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Nemocnica Krompachy zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť s 50 tis. obyvateľmi.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X