Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Michal Chyla pri novom operačnom stole
16. októbra 2017 12:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V krompašskej nemocnici operujú na novom operačnom stole

Nemocnica Krompachy zakúpila pre chirurgickú operačnú sálu nový operačný stôl. Celková hodnota investície prestavuje 23 426 eur.

Pozitívom pre pacientov je, že i keď trpia nadmernou obezitou, nemusia cestovať za chirurgickým výkonom desiatky kilometrov do iného zdravotníckeho zariadenia. Zdravotná starostlivosť o morbídne obéznych pacientov je mimoriadne náročná z viacerých hľadísk.

„Jedná sa o moderný operačný stôl, ktorý je vhodný pre celé spektrum nami poskytovanej chirurgickej liečby od jednodňovej chirurgie až po náročné brušné a hrudné operácie. Veľkou výhodou je, že k stolu bolo dodané kompletné príslušenstvo, čo vylučuje problémy s kompatibilitou do budúcnosti. Oceňujeme aj maximálnu bezpečnú záťaž vo všetkých konfiguráciách do 225 kg. Vyrieši to naše problémy pri operáciách extrémne obéznych pacientov,“ uviedol primár chirurgického oddelenia Michal Chyla.

Podľa zverejnených informácií ide o mobilný, univerzálny operačný stôl na, na elektromechanický pohon s modulárnou operačnou doskou. Jeho súčasť tvorí príslušenstvo, ako sú podpery, popruhy, anestéziologická hrazda, držiaky a bočnice.

Nemocnica Krompachy zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 obyvateľov. Tvorí ju šesť oddelení a desať odborných ambulancii.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X