Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trstená
Foto: SITA / ŽSK
13. novembra 2017 12:12 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

V Hornooravskej nemocnici zrekonštruujú gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

Kompletná rekonštrukcia a rozšírenie oddelenia by mala stáť 3,7 milióna eur

Kompletná rekonštrukcia a rozšírenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Hornooravskej nemocnice v Trstenej by mala stáť 3,7 milióna eur. Schválený projekt modernizácie bude financovaný v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja, ktorému nemocnica patrí.

„Investíciu sa podarilo získať najmä vďaka odborne pripravenému projektu, ktorý hodnotiaca komisia schválila a môžeme tak na obnovu využiť eurofondy a spolufinancovanie z rozpočtu ŽSK vo výške päť percent,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

„Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie prejde nielen rekonštrukciou, ale jeho priestory aj rozšírime a pribudne okolo 280 nových prístrojov a zariadení, vďaka čomu sa budú pacientky liečiť a zotavovať v kvalitnejších podmienkach,“ dodal.

Pomôžu eurofondy

Hornooravská nemocnica je jediná župná nemocnica, ktorá aktuálne môže čerpať eurofondy.

„Naše regionálne nemocnice neboli v roku 2011 oddlžené spolu so štátnymi, a preto stále tlačia pred sebou dlh ešte spred 14 rokov, kedy ich kraj v procese delimitácie prevzal od štátu. Podarilo sa nám ho znížiť z 33 miliónov na 14 miliónov eur a nemocnice dnes hospodária vyrovnane. Hornooravská nemocnica však ako jediná spĺňa prísne európske podmienky, ktoré vyžadujú práve vyrovnané záväzky voči Sociálnej poisťovni,“ priblížil žilinský župan.

Žilinský samosprávny kraj si zachoval v priamej pôsobnosti župné nemocnice v Trstenej, Dolnom Kubíne, Čadci a Liptovskom Mikuláši, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť pre približne 333-tisíc pacientov. Od vzniku samosprávnych krajov investovala župa do ich rozvoja 48,5 milióna eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X