Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura_baliky.jpg
Foto: Pixabay.com
21. marca 2019 14:52 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

V druhej etape oddlžovania nemocníc sú pohľadávky za viac ako 55 mil. eur

Úhrady dodávateľom sa ešte nerealizovali.

V druhej etape oddlžovania nemocníc sú pohľadávky za viac ako 55 mil. eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Výsledná suma oddlžených pohľadávok z fixného diskontu je zhruba 402 tisíc eur a suma oddlžených pohľadávok z elektronickej aukcie je viac ako 54,7 mil eur.

Administratívne procesy druhej etapy oddlžovania sa skončili 6. marca 2019 s výnimkou úhrad dodávateľom. Tie budú podľa hovorkyne realizované v najbližších dňoch.

Doteraz oddlžili za 338,9 mil. eur

Druhé kolo oddlžovania sa začalo v novembri 2018. Sú v ňom nemocnice, ktoré sa zapojili aj do prvej etapy, pričom boli schválené všetky ich ozdravné plány.

V prvej etape, ktorá už skončila v júli 2018, bola oddlžovaná suma 338,9 milióna eur.

„Začiatok tretej etapy v tejto chvíli presne časovo odhadnúť nevieme,“ informovala Eliášová. Celý proces však ide pomalšie, ako ministerstvo predpokladalo, keďže v septembri minulého roka avizovalo, že chce stihnúť druhú aj tretiu etapu do konca roka 2018.

Koncepciu oddlženia zdravotníckych zariadení podľa informácií zverejnených na stránke MZ schválila na svojom rokovaní vláda ešte v septembri 2017.

Cieľom koncepcie je podľa rezortu riešiť finančnú situáciu nemocníc vo vzťahu k ich veriteľom v oblasti existujúceho stavu záväzkov po lehote ich splatnosti, ako aj realizáciu opatrení na úrovni nemocníc s cieľom zamedzovať ich ďalšiemu zadlžovaniu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X