Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Znacky_stop.jpg
Foto: Pixabay.com
11. septembra 2017 13:42 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

V areáli prešovskej nemocnice zaviedli nové dopravné značenie

V nemocnici pribudlo 136 dopravných značiek a doplnené bolo vodorovné značenie

V areáli prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou J.A. Reimana (FNsP) na Hollého ulici pribudlo nové trvalé dopravné značenie. Osadili až 136 zvislých dopravných značiek a doplnené bolo aj vodorovné dopravné značenie.

Ako vysvetlila hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková, k tomuto kroku pristúpili preto, že návštevníci nemocnice často nerešpektovali a ignorovali existujúce dopravné značenie ako aj zákaz parkovania na trávnatých plochách a cestných komunikáciách, čo sťažovalo celkovú dopravnú situáciu.

„Dôsledkom toho je znížená, obmedzená alebo úplne znemožnená priechodnosť, prístupnosť a obslužnosť areálu vozidlám, ktoré zabezpečujú prevádzku areálu ako aj vozidlám záchranných zložiek,“ upozornila Cenková.

Ako kdekoľvek na ceste

K zabezpečeniu priechodnosti areálu pre záchrannú techniku vyzvali pri kontrolách aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru SR.

Nemocnica si preto nechala vypracovať projekt dopravnej infraštruktúry, ktorého súčasťou je aj nové značenie.

Projekt schválil Krajský dopravný inšpektorát PZ SR v Prešove ako aj odbor dopravy Stavebného úradu mesta Prešov, čím sa komunikácie v areáli FNsP Prešov stali rovnocennými s inými cestnými komunikáciami a účastníci cestnej premávky tak sú povinní dodržiavať všetky dopravné predpisy.

„Týmto apelujeme na všetkých návštevníkov areálu nemocnice, aby to zobrali na vedomie, dodržiavali všetky dopravné predpisy a značenie a tým sa vyhli prípadným konfliktným a negatívnym situáciám, ktoré by mohli viesť k rovnakým sankciám ako na iných cestných komunikáciách,“ dodala hovorkyňa.

Po novom usporiadaní dopravnej infraštruktúry disponuje nemocnica vo svojom areáli 290-timi parkovacími miestami.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X